کارگاه آموزشی الزامات انجام و شرکت در آزمون های مقایسات بین آزمایشگاهی بر اساس استاندارد ISO/IEC 17025 با حضور 70 نفر از کارشناسان آزمایشگاه های عضو شبکه آزمایشگاهی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی این کارگاه دو روزه روزهای یکشنبه و دو‌شنبه 26 و 27 بهمن ماه و به همت کارگروه استاندارد و کالیبراسیون شبکه آزمایشگاهی و کمیته استاندار سازی ستاد توسعه فناوری نانو به صورت مجازی برگزار شد.

 

هدف از برگزاری این کارگاه، آشنایی کارشناسان با ضرورت و روش انجام مقایسات بین آزمایشگاهی و تأثیر آن بر افزایش کیفیت خدمات و رضایت مشتریان بود.

 

از سرفصل‌های مطرح شده در این دوره، می‌توان به تفاوت آزمون مهارت و مقایسات بین آزمایشگاهی، مفاهیم پایه اندازه شناسی، تضمین کیفیت نتایج در استاندارد ISO/IEC 17025، اهداف مقایسات بین آزمایشگاهی و مفاهیم آماری اشاره کرد.

 

در انتهای این دوره مثال‌هایی برای محاسبات مختلف مقایسات بین آزمایشگاهی آورده شد و کارشناسان با نحوه برگزاری آزمون مهارت و تجزیه و تحلیل نتایج آشنا شدند.

 

گفتنی است کارگروه تخصصی استاندارد و کالیبراسیون شبکه آزمایشگاهی با هدف ارتقاء کیفیت خدمات آزمایشگاه‌ها دوره های آموزشی مختلفی را برای کارشناسان و مدیران کیفیت آزمایشگاه ها برگزار می کند.

 

کلمات کلیدی : شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی,ISO/IEC 17025,کارگروه‌های تخصصی

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code