معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از طریق شبکه آزمایشگاهی، از بیش‌از 120 هزار دانشجو و عضو هیئت علمی و حدود 6000 شرکت دانش‌ بنیان و صنعتی حمایت کرده است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی، دکتر رضا اسدی فرد، مدیر شبکه آزمایشگاهی، یکی از اهداف این شبکه را، تسهیل دسترسی محققین و صنایع، به خدمات آزمایشگاهی در سراسر کشور دانست و ادامه داد: در این راستا، شبکه آزمایشگاهی سعی کرده است با اجرای فعالیت‌های مختلف، شیوه های متنوعی را برای دسترسی به اطلاعات توانمندی‌های آزمایشگاهی کشور، فراهم کند؛ امکاناتی همچون جست‌وجوی اطلاعات آزمایشگاه‌ها، اطلاعات تجهیزات و همچنین آزمون های آزمایشگاهی در سراسر کشور.

 

 اسدی فرد افزود، در حال حاضر، بیش از 1000 مجموعه آزمایشگاهی از دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی و شرکت‌های خصوصی ارایه دهنده خدمات آزمایشگاهی از 128 شهر و 31 استان کشور با عضویت در این شبکه  خدمات بیش از 22 هزار دستگاه آزمایشگاهی و 96 هزار آزمون را به اشتراک گذاشته‌اند و طی مدت زمان فعالیت شبکه از سال 1393، بیش از 12 میلیون خدمت آزمایشگاهی را به پژوهشگران و صنایع کشور ارایه کرده‌اند.

 

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی، باشگاه مشتریان شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی را  یکی دیگر از امکانات این شبکه دانست و گفت: محققین و صنایع می‌توانند با عضویت در این باشگاه، با سهولت بیشتری خدمات آزمایشگاه‌های عضو شبکه آزمایشگاهی را یافته و از آن‌ها استفاده نمایند. این باشگاه نزدیک به 130 هزار عضو دارد و تا کنون در حدود 740 میلیارد ریال یارانه دریافت خدمات آزمایشگاهی را از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به اعضای هیئت علمی، دانشجویان و دیگر پژوهشگران کشور، تخصیص داده است.

 

پرداخت بیش از 740 میلیارد ریال اعتبار به پژوهشگران کشور

 

اسدی فرد در خصوص فعال سازی اعتبارات در فصل پاییز 1400 در امتداد طرح‌های بهار و تابستان سال جاری نیز افزود: شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی در تلاش است با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پس از تامین منابع لازم برای این موضوع، بتواند همچون سال‌های گذشته اعتبارات پژوهشی مناسبی را در اختیار دانشجویان و اعضای هیئت علمی سراسر کشور قرار دهد.

 

شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، در حالی هشتمین سال فعالیت خود را سپری می‌کند که توانسته‌ است به عنوان مرجعی برای تأمین خدمات آزمایشگاهی تخصصی در کشور شناخته شود.

 

کلمات کلیدی : باشگاه مشتریان شبکه آزمایشگاهی,شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی,خدمات آزمایشگاهی,تخفیف

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code