آزمایشگاه کیفیت گستر سبز دوره‌های آموزشی را با هدف آشنایی فعالان آزمایشگاهی با الزامات و استانداردهای حوزه تجهیزات پزشکی برگزار می‌کند.

به گزارش دبیرخانه شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، در راستای ارتقای دانش و تخصص کارشناسان، پژوهشگران و اعضای زیست‌بوم فناوری و نوآوری آزمایشگاه ها، شرکت کیفیت گستر سبز کارگاه‌های آموزشی را در حوزه‌های عمومی و تخصصی برگزار می‌کند.

 

1- دوره آموزشی آشنایی با تجهیزات استریل کننده

با توجه به اهمیت سترون‌کردن و ضد عفونی‌سازی تجهیزات پزشکی، شرکت کیفیت گستر سبز دوره آموزشی را با محوریت آشنایی با ساختار استریل کننده ها، وسایل حفاظت در فشار بالا، کنترل بخار، مقررات الکتریکی و وسایل سنجش و کنترل‌ برگزار می‌کند.

 

این دوره آموزشی بر مبنای استاندارد ISIRI4863،5، پنجم دی ماه سال جاری و به مدت 5 ساعت برگزار می‌شود و مهلت اعلام آمادگی و ثبت نام، تا دوم دی‌ماه است.

 

2- دوره آموزشی ایمنی الکتریکی

همچنین دوره ایمنی الکتریکی، مبتنی بر استاندارد IS0/IEC 61010-1،7 نیز هفتم دی ماه سال جاری از ساعت 10 صبح  تا ساعت 14 برگزار خواهد شد. اهمیت این دوره در آشنایی با مفاهیم، آزمون ها و الزاماتی است که تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی بایستی در ساخت نمونه اولیه رعایت کرده و محصولی را ارائه دهند که مطابق با الزامات فنی باشد و مستنداتی تهیه کنند که برای دریافت پروانه ساخت از سازمان غذا و دارو الزامی است.

 

محتوای این دوره شامل مفاهیم و تعاریف، مستندات و مدارک همراه، ابزار آزمون، طبقه بندی تجهیزات، نشانه گذاری ها، آزمون ها و اولویت انجام آزمون ها و غیره است، این دوره برای دانشجویان، شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه‌ی تجهیزات آزمایشگاهی، تولیدکنندگان دستگاه‌های آزمایشگاهی و کارشناسان استاندارد مناسب و کاربردی است.

 

فعالان آزمایشگاهی با الزامات و استانداردهای حوزه تجهیزات پزشکی آشنا می‌شوند

 

3- دوره آموزشی مدیریت ریسک در آزمایشگاه ها

دوره آموزشی مدیریت ریسک در آزمایشگاه های تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی بر اساس استاندارد 17025 نسخه 2017 میزبان شرکت کنندگان است. زمان برگزاری این دوره چهاردهم دی ماه 1400 به مدت 5 ساعت از ساعت 9 صبح تا 14 خواهد بود.

 

مدیریت ریسک و رعایت الزامات آن در زمره قسمت های اصلی از نسخه 2017 استاندارد 17025 است که نسبت به نسخه قدیمی 2005 تغییرات اساسی داشته و آگاهی از الزامات، باعث استقرار صحیح استاندارد و کاهش عدم انطباق های احتمالی خواهد شد.

 

در پایان هر یک از دوره‌ها گواهینامه معتبر از سازمان ملی استاندارد اعطا می‌شود و ثبت نام دوره‌ها نیز از طریق وب سایت اداره استاندارد به نشانی http://tr.tehranstandard.ir صورت می‌گیرد.

 

تمامی دوره‌های یادشده به صورت مجازی برگزار می‌شود و به شرکت‌کنندگان در پایان دوره در صورت درخواست، گواهینامه سازمان ملی استاندارد اعطا خواهد شد. 

 

علاقمندان برای هماهنگی و ثبت نام می‌توانند با شماره‌های 09352209230 و 8-44046567-021، سرکار خانم آزرم تماس حاصل کنند.

 

کلمات کلیدی : دوره آموزشی,شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی,معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری,سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code