مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی ایران گفت: استفاده بهینه از تجهیزات آزمایشگاهی کشور یکی از اهداف اصلی تشکیل این شبکه است تا از این طریق از خرید تجهیزات مازاد و هدررفت سرمایه‌های ملی جلوگیری شود.

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی ایران تأکید کرد:
استفاده بهینه از تجهیزات آزمایشگاهی، سرمایه ملی را حفظ می‌کند.

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی ایران گفت: استفاده بهینه از تجهیزات آزمایشگاهی کشور یکی از اهداف اصلی تشکیل این شبکه است تا از این طریق، از خرید تجهیزات مازاد و هدررفت سرمایه‌های ملی جلوگیری شود.
رضا اسدی فرد، درباره استفاده بهینه از تجهیزات آزمایشگاهی اظهار کرد: استفاده درست از تجهیزات آزمایشگاهی موجود، بسیار مهم است زیرا از اکثر تجهیزات خریداری شده به درستی و به مقدار کافی استفاده نمی‌شود.
وی افزود: تعمیر و نگهداری تجهیزات و ایجاد انگیزه در آزمایشگاه‌ها برای استفاده بهتر از آن‌ها، از دیگر برنامه‌های شبکه است.
اسدی فرد، با اشاره به لزوم استانداردسازی خدمات تجهیزات آزمایشگاهی گفت: استانداردسازی خدمات باعث می‌شود که نتایج تحقیقات و آزمایشگاه‌ها قابل اعتمادتر و مطمئن‌تر شود. در همین راستا، شبکه برای اخذ استانداردهای آزمایشگاهی، خدمات مشاوره‌ای و حمایتی لازم را به آزمایشگاه‌های عضو  ارائه می‌کند.
وی، ارتقای دانش فنی کارشناسان آزمایشگاه‌ها، به اشتراک گذاری تجارب، کمک به تکمیل توانمندی‌های آزمایشگاه‌ها و مراکز عضو در راستای نیازهای کشور را از دیگر اهداف تشکیل این شبکه عنوان کرد.
مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی ایران، درباره نحوه ارزیابی آزمایشگاه‌ها برای تخصیص حمایت به آن‌ها، گفت: دریافت گزارش خدمات ارائه شده از سوی آزمایشگاه‌ها، ارزیابی دوره‌ای به صورت سالیانه و امتیازدهی به عملکرد آن‌ها، رتبه بندی این مراکز و ارائه حمایت‌های مختلف به مراکز با توجه به نتایج ارزیابی، راهکارهایی است که برای سنجش عملکرد این مراکز در نظر گرفته شده است.
وی اضافه کرد: آزمایشگاه‌ها باید بدون محدودیت به مشتری خدمات ارائه کنند و حداقل 5 روز در هفته و دست کم روزی 8 ساعت فعالیت داشته باشند.


ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code