هفتمین شماره فصنامه تخصصی دانش آزمایشگاهی ایران، ویژه پاییز 1393، منتشر شد. این فصلنامه به صورت الکترونیکی و در قالب‌های مختلف برای استفاده پژوهشگران و علاقمندان این حوزه، تهیه و از طریق پایگاه اینترنتی www.IJLK.ir منتشر می‌شود.


فصلنامه دانش آزمایشگاهی ایران که سومین شماره آن در دومین سال انتشار و به همت شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو منتشر شده‎است، به منظور توسعه و ترویج دانش تخصصی دستگاهی در آزمایشگاه‌‎ها، معرفی آزمایشگاه‌ها و توانمندی‌های آن‌ها‌ و انتشار اخبار شبکه آزمایشگاهی منتشر می‌گردد.
این فصلنامه تلاش می‌کند گامی مهم در جهت تولید و انتشار دانش تخصصی آزمایشگاهی در کشور بردارد و در این مسیر متخصصین دستگاه‌های آزمایشگاهی و کارشناسان آزمایشگاه‌های عضو شبکه‌های آزمایشگاهی را تشویق نموده است تا دانش و مهارت‎های خود را در قالب مقالات علمی-تخصصی منتشر نمایند.
از همه کارشناسان و متخصصین حوزه آزمایشگاهی کشور دعوت می‌شود تا مقالات علمی-تخصصی و مطالب مرتبط با این حوزه را برای بررسی و انتشار در این فصلنامه، به نشانی پست الکترونیکی فصلنامه (info @ IJLK.ir) ارسال کنند.

در این شماره از فصلنامه مطالب زیر منتشر شده است:
- در بخش اخبار: معرفی شبکه آزمایشگاهی فناوری‎های راهبردی ایران؛
- در بخش استاندارد: روش‎های کالیبراسیون بزرگنمایی تصویر  SEM (استاندارد شماره ASTM E766)؛
- و در بخش مقالات: «آشنایی با دستگاه اندازه‌گیری کربن و گوگرد»، «فازهای ساکن کایرال در کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا»، «میکروسکپ تونل‌زنی روبشی دمای پایین» و «مروری بر روش‎های آماده‎سازی نمونه‎های TEM (بخش دوم)».

برای اطلاعات بیشتر و دریافت فصلنامه ویژه پاییز1393 به اینجا مراجعه کنید.
کلمات کلیدی : شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code