هفتمین شماره فصنامه تخصصی دانش آزمایشگاهی ایران، ویژه پاییز 1393، منتشر شد. این فصلنامه به صورت الکترونیکی و در قالب‌های مختلف برای استفاده پژوهشگران و علاقمندان این حوزه، تهیه و از طریق پایگاه اینترنتی www.IJLK.ir منتشر می‌شود.


فصلنامه دانش آزمایشگاهی ایران که سومین شماره آن در دومین سال انتشار و به همت شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو منتشر شده‎است، به منظور توسعه و ترویج دانش تخصصی دستگاهی در آزمایشگاه‌‎ها، معرفی آزمایشگاه‌ها و توانمندی‌های آن‌ها‌ و انتشار اخبار شبکه آزمایشگاهی منتشر می‌گردد.
این فصلنامه تلاش می‌کند گامی مهم در جهت تولید و انتشار دانش تخصصی آزمایشگاهی در کشور بردارد و در این مسیر متخصصین دستگاه‌های آزمایشگاهی و کارشناسان آزمایشگاه‌های عضو شبکه‌های آزمایشگاهی را تشویق نموده است تا دانش و مهارت‎های خود را در قالب مقالات علمی-تخصصی منتشر نمایند.
از همه کارشناسان و متخصصین حوزه آزمایشگاهی کشور دعوت می‌شود تا مقالات علمی-تخصصی و مطالب مرتبط با این حوزه را برای بررسی و انتشار در این فصلنامه، به نشانی پست الکترونیکی فصلنامه (info @ IJLK.ir) ارسال کنند.

در این شماره از فصلنامه مطالب زیر منتشر شده است:
- در بخش اخبار: معرفی شبکه آزمایشگاهی فناوری‎های راهبردی ایران؛
- در بخش استاندارد: روش‎های کالیبراسیون بزرگنمایی تصویر  SEM (استاندارد شماره ASTM E766)؛
- و در بخش مقالات: «آشنایی با دستگاه اندازه‌گیری کربن و گوگرد»، «فازهای ساکن کایرال در کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا»، «میکروسکپ تونل‌زنی روبشی دمای پایین» و «مروری بر روش‎های آماده‎سازی نمونه‎های TEM (بخش دوم)».

برای اطلاعات بیشتر و دریافت فصلنامه ویژه پاییز1393 به اینجا مراجعه کنید.
کلمات کلیدی : شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)
Captcha