دوره آموزش آشنایی با مبانی، الزامات و مستندسازی بر اساس استاندارد ISO/IEC 17025، در آزمایشگاه مرکزی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان برگزار شد.


این دوره که با حضور کارشناسان آزمایشگاه مرکزی این دانشگاه و همچنین کارشناسان دانشگاه شهید چمران اهواز و دانشکده صنعت نفت برگزار شد، مبانی استانداردسازی فعالیت‌های آزمایشگاهی و الزامات  ISO/IEC 17025 و چگونگی پیاده‌سازی آن در آزمایشگاه، ارایه شد.

پس از برگزاری دوره آموزشی، مدرس این دوره، مهندس احمد ظهیرمیردامادی، مدیر کیفیت پژوهشگاه مواد و انرژی و دبیر کارگروه استاندارد و کالیبراسیون شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی با همراهی مدیر و کارشناسان مجموعه، از امکانات و توانمندی‌های آزمایشگاه مرکزی بازدید کرد و طی این بازدید، نقاط قوت و ضعف آزمایشگاه و الزامات و راه‌کارهای اجرایی برای استقرار استاندارد ISO/IEC 17025 در این مجموعه بیان شد.

گفتنی است استاندارد بین‌المللی ISO/IEC 17025 در راستای مدیریت کیفیت فعالیت‌های آزمایشگاه‌های انجام آزمون، کالیبراسیون و نمونه‌برداری تدوین شده است و هدف از استقرار آن، اطمینان از صحت و دقت نتایج ارایه شده به مشتریان می‌باشد. الزامات این استاندارد، همه فعالیت‌های سیستمی (مدیریتی) و فنی آزمایشگاه را شامل می‌شود تا آزمایشگاه بتواند پاسخ‌هایی دقیق و صحیح در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی در اخذ اعتبارنامه و به کار بردن این استاندارد از آزمایشگاه‌های عضو خود حمایت کارشناسی و مالی می‌کند و دوره مذکور نیز در همین راستا و توسط کارگروه استاندارد و کالیبراسیون این شبکه برنامه‌ریزی و تشکیل شد.
کلمات کلیدی : ISO/IEC 17025,شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)
Captcha