تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی و شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی به نمایندگی دکتر رضا اسدی‌فرد، مدیر شبکه و دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه به امضا رسید.

 
این تفاهم نامه با هدف هم افزایی توانمندی‌های آزمایشگاهی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور در حوزه‌های فناوری‌های پیشرفته و راهبردی، تسهیل در دسترسی صنایع و پژوهشگران به خدمات مطلوب آزمایشگاهی و استفاده بهینه از امکانات موجود برای ارایه خدمات علمی- آزمایشگاهی در زمینه فناوری‌های راهبردی به امضای دو طرف رسید.
بر اساس این تفاهم‌نامه، واحدهایی از دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور که دارای مجموعه‌های آزمایشگاهی پیشرفته و خدمات‌ده هستند، می‌توانند درخواست عضویت خود را به دبیرخانه شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی ارسال نمایند. 
از سرفصل‌های اصلی حمایتی این شبکه از مراکز آزمایشگاهی می‌توان به حمایت از تعمیر و نگهداری، ارتقا، کالیبراسیون و تأمین قطعات برای تجهیزات موجود؛ حمایت از برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی و یا حضور کارشناسان مراکز در این دوره‌ها؛ حمایت از ایجاد و فعالیت کارگروه‌های تخصصی دستگاهی به منظور ایجاد جریان دانش و ارتقای توانمندی کارشناسان؛ حمایت از اخذ اعتبارنامه استاندارد ISO/IEC17025 توسط مراکز عضو شبکه و حمایت از خرید تجهیزات آزمایشگاهی داخلی و خارجی اشاره کرد.
پایه و اساس پیشرفت و دست‌یابی به فناوری‌های جدید، انجام پژوهش‌های کاربردی، منظم و دارای برنامه است که دسترسی محققین به تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته و استاندارد را طلب می‌کند. در کشور ما با وجود سرمایه‌گذاری زیاد در خرید تجهیزات پیشرفته و ایجاد آزمایشگاه‌های مختلف، همواره به دلیل ناکارآمدی سیستم خدمات‌دهی این آزمایشگاه‌ها، محققان با مشکل دسترسی به سرویس آزمایشگاهی مناسب مواجه بوده‌اند و تقاضا برای خرید تجهیزات جدید همیشه وجود داشته است.
یکی از راهکارهای اجرایی مدیریت این موضوع، ایجاد شبکه‌ای جامع از توانمندی‌های آزمایشگاهی کشور در حوزه فناوری‌های پیشرفته و راهبردی است. به همین منظور و به دلیل عملکرد مطلوب شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی در طول یک سال فعالیت خود، دفتر توسعه شبکه‌های آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی با هدف ارتقای توانمندی‌های آزمایشگاهی کشور در حوزه‌های مختلف فناوری‌های پیشرفته و راهبردی تفاهم‌نامه مشترکی با شبکه مذکور تنظیم و به امضا رسانید.
کلمات کلیدی : شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی,دانشگاه آزاد اسلامی,همکاری مشترک

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code