چارسو، مجله‌ای دانش‌آموزی در حوزه فناوری‌های همگرا (Converging Technologies) است که توسط مرکز راهبری فناوری‌های همگرا در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر می‌شود.

چارسو، مجله‌ای دانش‌آموزی در حوزه فناوری‌های همگرا (Converging Technologies) است که توسط مرکز راهبری فناوری‌های همگرا در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر می‌شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور بخش فناوری‌های همگرا (nbic)؛ این نشریه الکترونیکی با هدف آشنایی دانش‌آموزان با کاربردها و قابلیت‌های حاصل از همگرایی فناوری‌ها منتشر می‌شود و سعی خواهد داشت با ایجاد آمادگی در دانش‌آموزان برای نقش‌آفرینی فعال در این زمینه، در کنار سایر برنامه‌های توسعه فناوری‌های همگرا در کشور، زمینه تسریع پیشرفت علمی و فنی ایران اسلامی را فراهم آورد.

استفاده از نانونوارهای گرافینی در صنعت الکترونیک، گزارشی با موضوع آموزش ماشینی و کمک به ارتقای آموزش و پرورش، نمایش کاربردهای گرافین در قالب اینفوگرافی و الگوریتمی برای تشخیص بی‌حوصلگی، مطالبی هستند که در نخستین شماره این نشریه به رشته تحریر درآمده‌اند.

نشریه الکترونیکی چارسو
با بخش‌های مختلف اخبار و تازه‌ها، گزارش، مقاله و اینفوگرافیک به صورت ماهنامه در سایت مرکز راهبری فناوری‌های همگرا به نشانی nbic.isti.ir منتشر خواهدشد و علاقمندان می‌توانند فایل الکترونیک نشریه را از این نشانی دریافت نمایند.

شایان ذکر است که برنامه ترویج فناوری‌های همگرا از ابتدای امسال در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آغاز شده و در پایگاه اینترنتی که به همین منظور با نشانی nbic.isti.ir راه اندازی شده است، آخرین اخبار و رویدادهای مرتبط با فناوری‌های همگرا به اطلاع علاقمندان می‌رسد. تا کنون بیش از 40 مقاله علمی و مدیریتی و بیش از 760 خبر علمی و اقتصادی در این پایگاه اینترنتی منتشر شده است.

کلمات کلیدی : شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی,NBIC

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code