چارسو، مجله‌ای دانش‌آموزی در حوزه فناوری‌های همگرا (Converging Technologies) است که توسط مرکز راهبری فناوری‌های همگرا در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر می‌شود.

چارسو، مجله‌ای دانش‌آموزی در حوزه فناوری‌های همگرا (Converging Technologies) است که توسط مرکز راهبری فناوری‌های همگرا در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر می‌شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور بخش فناوری‌های همگرا (nbic)؛ این نشریه الکترونیکی با هدف آشنایی دانش‌آموزان با کاربردها و قابلیت‌های حاصل از همگرایی فناوری‌ها منتشر می‌شود و سعی خواهد داشت با ایجاد آمادگی در دانش‌آموزان برای نقش‌آفرینی فعال در این زمینه، در کنار سایر برنامه‌های توسعه فناوری‌های همگرا در کشور، زمینه تسریع پیشرفت علمی و فنی ایران اسلامی را فراهم آورد.

استفاده از نانونوارهای گرافینی در صنعت الکترونیک، گزارشی با موضوع آموزش ماشینی و کمک به ارتقای آموزش و پرورش، نمایش کاربردهای گرافین در قالب اینفوگرافی و الگوریتمی برای تشخیص بی‌حوصلگی، مطالبی هستند که در نخستین شماره این نشریه به رشته تحریر درآمده‌اند.

نشریه الکترونیکی چارسو
با بخش‌های مختلف اخبار و تازه‌ها، گزارش، مقاله و اینفوگرافیک به صورت ماهنامه در سایت مرکز راهبری فناوری‌های همگرا به نشانی nbic.isti.ir منتشر خواهدشد و علاقمندان می‌توانند فایل الکترونیک نشریه را از این نشانی دریافت نمایند.

شایان ذکر است که برنامه ترویج فناوری‌های همگرا از ابتدای امسال در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آغاز شده و در پایگاه اینترنتی که به همین منظور با نشانی nbic.isti.ir راه اندازی شده است، آخرین اخبار و رویدادهای مرتبط با فناوری‌های همگرا به اطلاع علاقمندان می‌رسد. تا کنون بیش از 40 مقاله علمی و مدیریتی و بیش از 760 خبر علمی و اقتصادی در این پایگاه اینترنتی منتشر شده است.

کلمات کلیدی : شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی,NBIC

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)
Captcha