مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: اعضای هیات علمی 15 دانشگاه برتر کشور، با هدف بهره‌مندی بهتر از توانمندی آزمایشگاهی کشور می‌توانند از طرح تخفیف تابستانی شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری بهره‌مند شوند.

دکتر رضا اسدی فرد، مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با اشاره به ارایه طرح تخفیف جدید از سوی این شبکه برای اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها، گفت: این طرح جدید برای اعضای هیات علمی 15 دانشگاه برتر کشور طراحی و اجرایی شده است و بر مبنای آن، می‌توانند از مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، خدمت آزمایشگاهی دریافت کنند.


اسدی فرد درباره دانشگاه های مشمول طرح تخفیف ویژه اعضای هیئت علمی گفت: دانشگاه های علوم پزشکی تهران، تهران، صنعتی شریف، تربیت مدرس، فردوسی مشهد، صنعتی امیرکبیر، صنعتی اصفهان، علم و صنعت ایران، علوم پزشکی شهید بهشتی، الزهرا، شیراز، شهید چمران اهواز، شهید بهشتی، شهید باهنر کرمان و تبریز، در فهرست طرح تخفیف شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی قرار دارند.فراهم شدن زمینه بهره‌مندی اعضای هیات علمی از توانمندی آزمایشگاهی کشور

اسدی فرد گفت: برای اعضای هیات علمی دانشگاه‌های مشمول این طرح، به میزان 40 میلیون ریال اعتبار به ازای هر نفر در نظر گرفته شده است که زمینه بهره‌مندی از خدمات بیش از 300 مرکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری، شامل آزمایشگاه خصوصی، دانشگاه و پژوهشگاه سراسر کشور را برای آنان فراهم می‌کند.

اسدی فرد با بیان این‌که از میان 15 دانشگاه مشمول این طرح، 10 دانشگاه جزو برترین‌های بین‌المللی و 5 دانشگاه بزرگ و مادر کشورمان هستند، اظهار کرد: دانشگاه‌های منتخب، مجموعاً بالغ بر 10هزار نفر عضو هیات علمی دارند که نیمی از آن‌ها یعنی حدود 5هزار نفر، در رشته‌های فنی و مهندسی، پزشکی و علوم پایه فعالیت می‌کنند و می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری، هدف این طرح را کمک بهتر به اعتلا و توانمندی اساتید دانشگاهی یاری کننده دانشجویان ارشد و دکتری دانست و گفت: تلاش شده است اساتیدی که با تلاش و توانمندی خود دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری را راهنمایی می‌کنند و در مسیر رشد و شکوفایی نوآوری‌هایشان یاری می‌رسانند، دسترسی بهتری به خدمات آزمایشگاهی مورد نیازشان داشته باشند و با بهره‌مندی از بستر مناسب خدمات ارائه شده در این شبکه آزمایشگاهی، شاهد نتایج کارآمدتر در تحقیقات دانشجویان و یا پژوهش‌های مستقل خود باشند


امکان استفاده از تسهیلات طرح تخفیف تابستان تا پایان سال

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، 25 اردیبهشت تا پایان شهریورماه سال جاری را مهلت ثبت نام اعضای هیات علمی در طرح تخفیف تابستانی شبکه آزمایشگاهی عنوان کرد و افزود: از امروز که این طرح عملیاتی شده است، تا پایان فصل تابستان سال جاری، امکان ثبت نام و بهره مندی از مزایای این طرح برای اعضای هیات علمی داشگاه‌های یاد شده و اعتبار تخصیص یافته، از 25 اردیبهشت تا پایان سال 95 فعال و قابل استفاده خواهد بود.

وی افزود: آزمایشگاه‌های عضو شبکه، به میزان اعتبار موجود هر مراجعه کننده‌ی مشمول این طرح، خدمات را ارائه کرده و با ارائه گزارش به شبکه آزماشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری، می‌توانند هزینه خدمات ارائه شده را دریافت کنند.


بهره‌مندی اعضای هیات علمی دیگر دانشگاه‌ها از تسهیلات

اسدی فرد، از پیش بینی و اجرایی سازی طرح تسهیلات برای اعضای هیات علمی دیگر دانشگاه‌ها که جزو این 15 دانشگاه نیستند خبر داد و افزود: اغلب دانشگاه‌ها، به اعضای هیات علمی خود تسهیلاتی را در قالب گرنت ارائه می‌دهند که اگر گرنت خود را از طریق شبکه هزینه کنند از تخفیف شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی نیز بهره مند خواهند شد.

وی ادامه داد: اگر یک دانشگاه از طریق امضای توافق‌نامه با شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی به تفاهم برسد و تسهیلات اساتید خود را از طریق این شبکه، ارائه کند، شبکه آزمایشگاهی نیز 30 درصد به مبلغ توافق نامه می‌افزاید. مثلاً اگر دانشگاهی، 100میلیون تومان گرنت خود را از طریق این شبکه بین اعضای هیات علمی خود توزیع کند، این مبلغ به 130 میلیون تومان خواهد رسید.

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری، با اشاره به پیش‌بینی تسهیلات گوناگون برای طیف گسترده نخبگان، اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها، محققان، پژوهشگران و دانشجویان در باشگاه مشتریان شبکه اظهار کرد: هریک از طرح‌های تعریف شده در باشگاه مشتریان شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری، مخاطب خاص خود را دارد اما اگر فردی شامل بهره‌مندی از تسهیلات بیش از یک طرح باشد، محدودیتی برای استفاده از تسهیلات طرح‌ها به صورت توامان وجود ندارد. فرضاً اگر استاد دانشگاهی مشمول طرح تخفیف تابستانی بوده و ضمنا جزو نخبگان نیز باشد، می‌تواند بدون هیچ‌گونه محدودیتی از مزایای هر دو طرح بهره‌مند شود.

اسدی فرد در پایان خاطرنشان کرد: اعضای هیات علمی دانشگاه‌های یاد شده، صرفا با ثبت نام در سایت شبکه آزمایشگاهی فناوری ‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری به آدرس www.Labsnet.ir ثبت مشخصات و انتخاب طرح تسهیلات اعضای هیات علمی دانشگاه‌های برتر و فعال‌سازی حساب کاربری، می‌توانند با ارائه کارت ملی خود به هریک آزمایشگاه‌های عضو شبکه، خدمت مورد نیازشان را دریافت کنند.
کلمات کلیدی : دکتر رضا اسدی فرد,شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code

نظرات

0 0

/ ناشناس / - ‏۱۳۹۵/۰۳/۱۸

گیرم پدر تو بوده فاضل، از فضل پدر تو را چه حاصل؟ خوب اینکه یه دانشگاه به هر دلیلی دانشگاه برتر شده به سایر محققانش چه ارتباطی داره؟ اونوقت یه بنده خدایی که خیلی تلاش می کنه و صرفا به دلیل اینکه دانشگاه سیستان و بلوچستان یا کردستان یا ارومیه کار می کنه نباید بتونه از این حمایت ها استفاده کنه؟ چرا این حمایت ها رو به افراد نمی دین که به دانشگاه می دین؟

پاسخ
پاسخ مسئول سایت :

سلام؛ 

در واقع حمایتها به اعضای هیئت علمی دانشگاه‎ها داده شده است. البته این حمایت به صورت آزمایشی فعال شد و به دلیل استقبال خوب اعضای هیئت علمی، برای همه دانشگاه‎های مادر استان‎ها فعال شد.