مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی گفت: این شبکه در بسته حمایتی مراکز عضو ، حمایت از خرید تجهیزات آزمایشگاهی که در کشور ساخته می شوند را در اولویت قرار داده است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ رضا اسد‌ی‌فرد مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با اشاره به رشد مطلوب به کارگیری تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران در عرصه تحقیقات و پژوهش‌های کشور گفت: ضمن افزایش توانمندی کشور در تولید تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران، نگرش خوبی نسبت به استفاده از این تجهیزات ایجاد شده است و این در حالی‌ است که افزایش میزان استقبال از تولیدات این شرکت ها از سوی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی پژوهشی و آزمایشگاهی، رشد قابل توجه این حوزه را نشان می‌دهد.
وی با بیان این‌که کارشناسانی به طور مستمر نظرات و میزان رضایت خریداران تجهیزات داخلی خریداری شده از نمایشگاه ساخت ایران را ارزیابی می‌کنند، ادامه داد: خوشبختانه سطح رضایت از تجهیزات آزمایشگاهی ساخت داخل بالاست و ارزیابی‌های صورت گرفته از مراکز استفاده‌کننده از این تجهیزات، کارآیی و بهره‌وری نسبتاً مطلوب تولیدات داخلی در حوزه آزمایشگاهی را نشان می‌دهد.
اسدی‌فرد به ارزیابی مستمر و دریافت بازخورد از خریداران تجهیزات آزمایشگاهی نمایشگاه ساخت ایران اشاره کرد و گفت: به طور میانگین در هر دانشگاهی تعداد مشخصی از تجهیزات تولیدشده توسط شرکت های فناور داخلی در نمایشگاه وجود دارد، که در دانشگاه‌های بزرگ بیش از 100 مورد است که همه در حال فعالیت هستند. البته تعداد معدودی هم بوده است که ایراداتی وجود داشته است و این ایرادات به شرکت های دانش بنیان منتقل شده است.
مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری با بیان این‌که تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران شامل حمایت شبکه آزمایشگاهی می‌شوند، افزود: در شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی نیز یک بسته حمایتی که برای آزمایشگاه های عضو شبکه داریم، که در آن از خرید نمونه خارجی هر دستگاهی که نمونه داخلی داشته باشد حمایت نمی‌کنیم و صرفا خریداری تولیدات ساخت کشور مشمول تسهیلات می‌شوند. در بسته حمایتی شبکه برای آزمایشگاه‌هایی که عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی هستند، علاوه بر یارانه معمول معاونت علمی و فناوری در نمایشگاه ساخت ایران، 10 درصد حمایت بیشتر برای اعضای شبکه در نظر گرفته شده است.
وی افزود: این روش حمایتی برای ترغیب بیش‌تر مراکز به استفاده از تولیدات داخلی انجام می‌گیرد و خریدهای خارجی که با حمایت شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی صورت می‌گیرد، صرفا مربوط به تجهیزاتی است که نمونه مشابه داخلی ندارند.
کلمات کلیدی : تجهیزات آزمایشگاهی

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code