دومین دوره از رویداد جشنواره ملی و کنگره بین المللی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، با هدف ارتقای دانش سلولهای بنیادی در کشور برگزار می شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی، امیر علی حمیدیه دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی با اشاره به برگزاری دومین دوره از جشنواره ملی و کنگره بین المللی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی گفت: دومین دوره از این رویداد ملی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی برگزار میشود، این رویداد فرصت مغتنمی است تا فضای عمومی کشور با مفاهیم این دانش راهبردی ارتباط بیشتری برقرار کرده و اندیشمندان این حوزه در فضایی پرنشاط ایده‌های ارزشمند خود را وارد عرصه رقابت کنند، از سوی دیگر صاحبان سرمایه و صنایع فعال کشور بتوانند با انتخاب ایده‌های برتر موجبات شکوفایی هرچه بیشتر این دانش را فراهم کنند تا بیماران، جوانان و فرهیختگان کشور از فضای کسب و کار ایجاد شده بهره مند شوند.
حمیدیه افزود: این جشنواره با هدف ارتقای دانش سلولهای بنیادی و پزشکی بازساختی، ارائه تازه‌ها و انتقال تجربیات بین دانشمندان، آشنایی دانشجویان و دانشگران با جنبه های مختلف این حوزه از علم، و معرفی و هم‌افزایی ظرفیتهای شرکت های دانش‌بنیان، برگزار می‌شود.
وی روند حرکتی کمیته برگزاری این جشنواره را مثبت ارزیابی کرد و گفت: در این جشنواره بیش از 15 دانشمند بین‌المللی و بیش از 25 نفر از دانشمندان ایرانی ساکن خارج از کشور دعوت خواهد شد و به ارائه تجربیات و دانسته‌های خود خواهند پرداخت.
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی همچنین جشنواره شامل مراسم اعطای دومین جایزه ملی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی با محورهای ایده برتر، پایان نامه برتر، پیشکسوت برتر و مقاله برتر خواهد بود. در حاشیه این رویداد بزرگ ملی و بین المللی، نمایشگاه جانبی، فن بازار ، کانون اندیشه و نوآوری، کارگاه های تخصصی علمی و گردهم آیی نوپای ناب های حوزه سلول های بنیادی نیز برگزار خواهد شد.
محورهای این کنگره شامل سلول های بنیادی خونساز، سلول ایمنی درمانی، قانون و مقررات و اخلاق، سلول درمانی، مهندسی بافت، بانک سلولی، ژن درمانی و تجاری سازی است و سخنرانی های علمی محققین برجسته خارجی و داخلی در این حوزه نیز در حال برنامه ریزی است.
بر اساس این گزارش، سایت دومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی هم اکنون آماده بهره برداری شده و به زودی فعالیت خود را برای اطلاع رسانی جشنواره آغاز خواهد کرد. این جشنواره در تاریخ 22 لغایت 24 تیر ماه 1396 در محل سالن اجلاس سران در تهران برگزار خواهد شد. 
کلمات کلیدی : سلول بنیادی

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code