فراخوان دریافت طرح برنامه تجاری‌سازی فناوری نانو (Nano Match) با تمرکز بر حضور در جشنواره دهم فناوری نانو آغاز شد. مهلت ارسال طرح برای این دوره تا اول اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۶ است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی در راستای حمایت از تجاری‌سازی دستاوردهای حوزه نانو و رسیدن از فناوری به ثروت در کشور، از فناوران و شرکت‌های نوپا و فعال در حوزه فناوری نانو در قالب برنامه تجاری‌سازی (نانومچ) حمایت می‌کند.
نانومچ یک برنامه کاملا حمایتی است که با هدف افزایش نرخ موفقیت و کاهش زمان تجاری‌سازی اقدام به اعلام فراخوان و دریافت طرح، ارزیابی و پذیرش می‌کند.

از جمله فرصت‌های حضور در این برنامه می‌توان به توسعه طرح/ محصول متناسب با نیاز صنعت، انجام مطالعه فرصت و شناسایی تهدیدها، فرصت‌ها و چالش‌های مسیر تجاری‌سازی، دریافت تاییدیه نانومقیاس، تخصیص اعتبار شبکه آزمایشگاهی برای تکمیل مستندات، حمایت از خرید مواد اولیه برای تولید، حمایت از تکمیل تست‌های کارایی، حمایت از راه‌اندازی کسب و کار، حمایت کامل از ثبت پتنت بین‌المللی اشاره کرد.
دیگر فرصت های حضور این رویداد بهره‌مندی از مشاوره در زمینه‌های مختلف کسب و کار، حقوقی، مالی و مالیاتی؛ حضور در رویدادهای آموزشی طراحی شده مختص برنامه؛ دسترسی به منابع مالی و اعتباری لازم؛ شرکت در رویدادهای سرمایه‌گذاری طراحی شده برای برنامه؛ حضور در غرفه طرح‌های برتر در نمایشگاه دهم فناوری نانو در سال ۱۳۹۶ و معرفی طر‌ح‌های برتر در برنامه برترین‌های فناوری نانو است.

طرح‌های دریافتی از ابعاد مختلف فنی، نانویی، تجاری و نو بودن مورد بررسی قرار می‌گیرند. از جمله ملاک‌های مورد نظر در ارزیابی طرح‌ها این موارد هستند: در محدوده فناوری نانو باشد، نمونه اولیه‌ای از آنها ساخته شده باشد، مشابه داخلی نداشته باشد و در صورت وجود محصول مشابه بهبود کیفیت، کارایی و یا جهش اقتصادی داشته باشد و همچنین دارای بازار مناسبی باشد.

این فراخوان با هدف دریافت طرح برای حضور و نمایش در نمایشگاه نانو سال ۹۶ اعلام شده است. علاقه‌مندان حضور در برنامه می‌توانند با ورود به پایگاه اینترنتی برنامه، در قسمت ثبت طرح و پس از وارد کردن اطلاعات کاربری (نام کاربری و کلمه عبور مشترک در تمامی وبسایت‌های ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی) وارد کارتابل شخصی خود شوند و اطلاعات طرح را بارگذاری کنند. 
کلمات کلیدی : نانومچ (NanoMatch)

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code