نخستین رویداد کارآفرینی سبا و هفتمین رویداد کارآفرینی تریگر با موضوع بهینه‌سازی انرژی و محیط‌زیست در ساختمان برگزار می شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، رویدادهای کارآفرینی سبا و تریگر با رویکرد آموزشی–رقابتی به‌صورت یک دوره فشرده 6 روزه، باهدف ایجاد یک محیط سازنده برای خلق و پرورش ایده‌های کارآفرینانه است، که در این رویداد، آموزش‌های ضروری برای تبدیل ایده به یک رویداد کارآفرینی خوب در کارگاه‌های آموزشی به شرکت‌کنندگان ارائه می‌شود. همچنین امکان تیم سازی برای صاحبان ایده و یا پیوستن به تیم‌ها برای برنامه‌نویسان، مدیران تجاری، گرافیست ها و یا متخصصان دیگر از طریق برنامه‌های شبکه‌سازی مقدور است.
بر اساس این گزارش، طراحی، برنامه‌ریزی و برگزاری این رویداد بر عهده‌ی مرکز نوآوری و توسعه فناوری ستاد بهینه‌سازی انرژی و محیط‌زیست با همکاری ستاک (ستاد توسعه‌ی ایده‌های کارآفرینانه) است و ستاد بهینه‌سازی انرژی و محیط‌زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پارک علم و فناوری شریف، مرکز کارآفرینی، شتاب‌دهنده شریف و مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته‌ی دانشگاه صنعتی شریف، حامیان علمی و مالی و معنوی این رویداد هستند.


کارگاه‌های آموزشی (Workshops)
برنامه های آموزشی این رویداد در قالب چهار کارگاه در چهار روز ابتدایی برگزار می‌شوند که کارگاه نخست این رویداد در روزه اول با موضوع مطالعه‌ی موردی بر روی استارتاپ‌های موفق بهینه‌سازی انرژی و محیط‌زیست در ساختمان در دنیا برگزار می‌شود و به دنبال آن در روزهای بعد کارگاه‌های «تخصصی بهینه‌سازی انرژی و محیط‌زیست در ساختمان، کارگاه تخصصی بهینه‌سازی انرژی و محیط‌زیست در ساختمان، ارائه‌ی ایده به سرمایه‌گذار و نقشه‌ی مالی (Pitching and Financial Plan)» برگزار می‌شود.


ملاقات سریع (Fast Meeting)
در طول چهار روز ابتدایی رویداد، طی چهار مرحله هر یک از افراد یک‌بار در مقابل سایر شرکت‌کنندگان قرارگرفته و در مورد ایده‌ها و توانمندی‌هایشان با یکدیگر گفتگو می‌کنند، در هر گفتگو، هر نفر ۹۰ ثانیه زمان دارد و هر روز در مقابل تعداد مشخصی از شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرد.
این قسمت از برنامه فرصتی ایده آل برای پیدا کردن هم‌تیمی‌های توانمند و ایده‌ای متفاوت برای تشکیل تیم است.


بخش مشاوره (Mentoring)
در این بخش متخصصان و صاحب‌نظران در حوزه‌ی بهینه‌سازی انرژی و محیط‌زیست، ساختمان ، کسب‌وکار و بازارهای سرمایه در جمع تیم‌ها حضور می‌یابند، تجربیات خود را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند و به پرسش‌های آن‌ها پاسخ می‌دهند.
با توجه به تخصصی بودن اولین رویداد ;کارآفرینی سبا و هفتمین رویداد استارتاپ تریگر با موضوع بهینه‌سازی انرژی و محیط‌زیست در ساختمان ، شرکت‌کنندگان می‌بایست در محدوده سنی ۱۸ تا ۳۵ سال باشند و همچنین دانشجویان و یا فارغ‌التحصیلان مقطع تحصیلات تکمیلی در رشته‌های مهندسی انرژی، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی برق و فیزیک اولویت دارند.
کلمات کلیدی : رویداد کارآفرینی هفته سبز

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code