چهارمین کنفرانس هیدروژن و پیل سوختی 19 تا 20 اردیبهشت ماه سال جاری در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، امید توکلی دبیر چهارمین کنفرانس هیدروژن و پیل سوختی درباره برگزاری این کنفرانس اظهار کرد: بدون شک تامین منابع انرژی و تنوع سبد انرژی یکی از دغدغه امروز کشورها است همچنین توجه اساسی به مسائل زیست محیطی و تغییر اقلیم این روزها در کنوانسیون ها، پروتکل ها و نشست های جهانی بیش از پیش در گفتگوهای ملی و بین المللی مطرح می‌شود.

رییس مرکز فناوری های راهبردی معاونت توسعه فناوری معاونت علمی ادامه داد: موارد فوق و سایر ملاحظات اجتماعی و اقتصادی در ایجاد جوامع پایدار موجب شده که انرژی پاک و سبز هیدروژن مورد توجه جدی قرار گیرد. هیدروژن، فناوری ها و صنایع وابسته به آن بخصوص پیل سوختی ضمن پدید آوردن منابع انرژی پایدار، کارکردهای ویژه آینده از جمله ماشین های هیدروژنی و الکتریکی و تولید الکتریسیته پایدار سبز را نوید می دهند.

توکلی همچنین عنوان کرد: بنابراین در چهارمین کنفرانس هیدروژن و پیل سوختی، امیدواریم همسو با پیشرفت های علمی و فناوری جهانی در این حوزه بتوانیم فصل نوینی از ارتباط صنعت و دانشگاه را مبتنی بر توسعه فناوری ایجاد کرده و در قدم های ابتدایی ورود تجاری محور به کاربردهای صنعتی آن هوشمندانه و مؤثر گام برداریم.

چهارمین کنفرانس هیدروژن و پیل سوختی 19 تا 20 اردیبهشت ماه با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می شود.کاربردهای هیدروژن و پیل سوختی، طراحی، ساخت و یکپارچه‌سازی پیل سوختی، مدل سازی و شبیه سازی سیستم های هیدروژن و پیل سوختی، چالش ها و راهبردهای توسعه فناوری پیل های سوختی و هیدروژن در ایران و جهان از جمله محورهای این کنفرانس هستند. مقالات برگزیده کنفرانس 30 فروردین ماه سال جاری اعلام می شوند و علاقمندان تا 5 اردیبهشت ماه برای ثبت نام در کنفرانس مهلت دارند.
کلمات کلیدی : پیل سوختی

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code