دوره‌ پنجم مجمع اقتصاد فناوری نانو که توسط ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مردادماه ۱۳۹۶ برگزار می‌شود و دبیرخانه‌ آن رسما فعالیت‌های خود را آغاز کرده است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مجمع اقتصاد فناوری نانو، گردهمایی سالانه‌ای است که در آن فعالان حوزه‌ نانو به مدت دو روز، به بحث و تبادل نظر پیرامون مدیریت کسب ‌و کار این فناوری می‌پردازند.
ستاد ‌ توسعه‌ فناوری نانو معاونت علمی، به عنوان متولی این رویداد، پس از تجربه‌ سه دوره برگزاری مجمع، اقدام به بررسی عمیق تجربیات ادوار گذشته و یک بازنگری اساسی در سیاست‌های این رویداد کرد و در نتیجه آن سال چهارم مجمع، پس از یک سال وقفه و با رویکردی جدید و متفاوت برگزار شد.
از جمله ویژگی‌های این فضای جدید می‌توان به مواردی از قبیل بیان تجربیات موفق شرکت‌های نانو در فضای واقعی کسب ‌و کار و تحلیل عمیق آن‌ها، استفاده از سخنرانان با تجربه‌ فعالیت‌های عملی در حوزه‌ کسب‌ و کار جهت هرچه کاربردی‌تر کردن محتوا، طراحی و اجرای نشست‌های متنوع و تعاملی و به طور کلی تلاش برای خلق تجربه‌ای متفاوت و منحصر به فرد برای شرکت‌کنندگان، اشاره کرد.
دوره‌ پنجم مجمع اقتصاد فناوری نانو که در مردادماه ۱۳۹۶ برگزار خواهد شد و دبیرخانه‌ آن رسما فعالیت‌های خود را آغاز کرده است؛ تلاش دارد تا علاوه بر حفظ نکات مثبت دوره‌ قبل و تداوم حرکت در رویکرد جدید، اهداف دیگری را نیز دنبال کند.
از جمله این اهداف می توان به فراهم ساختن زمینه برای تجمیع هر چه بیشتر فعالان حوزه‌ کسب ‌و کارهای نانو و شکل‌گیری کانونی جهت همکاری‌های تجاری و غیر تجاری افراد؛ خلق محیطی برای افراد حاضر در مجمع به منظور ایجاد و افزایش انگیزه و پویایی در حوزه‌ فعالیت‌های اقتصادی آتی و نیز توجه به علاقه‌مندان ورود به فضای کسب‌ و کارهای نانو جهت تقویت جریان اقتصاد نانو اشاره کرد.
بر همین اساس هر یک از روزهای پنجمین مجمع اقتصاد نانو تمرکز محتوایی متفاوتی خواهد داشت. در روز اول که عنوان «توسعه‌ کارآفرینی فناورانه» برای آن انتخاب شده است، به نحوه‌ صحیح شکل‌گیری کسب ‌و کارهای نوپای دانش‌بنیان پرداخته خواهد شد و موضوعاتی حول انتخاب و ارزیابی ایده‌ مناسب، نحوه‌ مؤثر تشکیل تیم‌های کاری، تجربیات موفق راه‌اندازی استارتاپ‌ها و چالش‌های موجود در این فاز و راهکارهای مواجهه با آن‌ها، مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.
در روز دوم مجمع نیز که با محوریت «توسعه‌ بازار نوآوری» طراحی و اجرا می‌شود، به طور کلی چالش‌ها و راهکارهای پیش روی یک شرکت دانش‌بنیان جهت رشد اقتصادی و موفقیت بیشتر در صنعت و بازار، محور نشست‌ها خواهد بود.
همچنین در هر دو روزِ مجمع، نشست‌های تجاری مختلفی جهت معرفی ایده‌ها و فناوری‌های برتر در حوزه‌ نانو و عرضه‌ آن‌ها به سرمایه‌گذاران و شرکت‌های صنعتی برگزار می‌شود و کارگاه‌هایی تعاملی در راستای تمرکز موضوعی هر روز برنامه برگزار می‌شود.
پنجمین مجمع اقتصاد نانو مردادماه 96 به همت ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود.
کلمات کلیدی : مجمع اقتصاد فناوری نانو,ستاد ویژه توسعه فناوری نانو

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code