در بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، با همکاری پارک فناوری پردیس معاونت علمی، 9 تفاهم نامه همکاری به منظور پیوند بیشتر میان دانشگاه و صنعت نفت امضاء شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی، وزارت نفت در راستای ارتباط دانشگاه و صنعت یک پروژه ملی تعریف کرده که طبق آن 9 دانشگاه و مرکز تحقیقاتی مطرحِ کشور، برای انجام تحقیقات ده ساله به 9 میدان در سراسر کشور معرفی می شوند تا از این میادین به عنوان آزمایشگاه تجربی استفاده کرده و تحقیقات لازم در خصوص بالا بردن ظریب برداشت از این میادین صورت بگیرد.
هدف وزیر نفت از ایجاد این طرح کسب "دانش محلی ازدیاد برداشت از میادین نفت و گاز" توسط مراکز پژوهشی و دانشگاه ها است، از این رو شرکت ملی نفت اسپانسر چندصد میلیارد تومان کار پژوهشی شده است و با این قراردادها، تحقیقات دانشگاه ها را معطوف به این میادین و ظریب ازدیاد برداشت از آنها می کند.
در این قرادادهای دانشگاه ها موظف شدند که یک مشاور داخلی تراز اول یا یک مشاور بین المللی در کنار خود داشته باشند، از این رو برای انجام تحقیقات بلند مدت به صورت مشترک ما به عنوان مشاور داخلی مهندسی توانسته ایم دو تفاهم نامه با دانشگاه امیر کبیر و مرکز ازدیاد برداشت امضا کنیم که در این قرادادها دانشگاه به عنوان مشاور پژوهشی و شرکت ملی نفت یا شرکت تابعه به عنوان کارفرما حضور دارند.
بر اساس این گزارش، 9 دانشگاه و مرکز پژوهشی شامل پژوشگاه صنعت نفت و پژوهشگاه ازدیاد برداشت و دانشگاه صنعت نفت به علاوه دانشگاه های امیرکبیر،شریف، تهران، شیراز، صنعت تبریز و دانشگاه آزاد هستند.
کلمات کلیدی : صنعت نفت

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code