نخستین همایش بین‌المللی نانوالیاف ایران (ICNF 2017) با حمایت ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ۲۹ و ۳۰ مهرماه ۱۳۹۶ در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اولین همایش بین‌المللی نانوالیاف ایران(ICNF 2017) به همت انجمن علمی نانوفناوری پزشکی ایران و با مشارکت دانشکده فناوری‌های نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در روزهای ۲۹ و ۳۰ مهرماه ۱۳۹۶ در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌شود.
این همایش با همکاری فعالان برجسته ایرانی و با حضور شرکت‌کنندگانی از کشورهای مختلف در حوزه نانوالیاف در راستای تبادل اطلاعات و معرفی ایده‌های جدید در دو بخش علمی و تجاری‌سازی با حمایت سازمان‌های مختلف از جمله ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی، وزارت بهداشت، وزارت نیرو و شرکت‌های تولیدی و صنعتی داخلی و خارجی برگزار خواهد شد.
محورهای این همایش نانوالیاف کامپوزیتی، فلزی، سرامیکی و پلیمری؛ روش‌های تولید (ساختارهای دوبعدی و سه‌بعدی(؛ مدل‌سازی و شبیه‌سازی؛ کاربرد: نانوپزشکی، مهندسی بافت، داروسازی، بهبود زخم، حسگرها و بیوحسگرها، فیلتراسیون، منسوجات، کاتالیست و غیره؛ تجاری‌سازی محصولات نانولیفی است.
روز دوم نخستین همایش بین‌المللی نانوالیاف ایران با هدف تجاری‌سازی نانوالیاف برگزار می‌شود. در این زمینه یک مسابقه علمی برای رفع مشکلات تجاری‌سازی نانوالیاف برگزار شده و شرکت‌کنندگان راهکارهای خود در این حوزه را ارائه خواهند داد. 
همچنین پنلی با حضور فعالان این حوزه برگزار می‌‌شود و در آن کاربردهای تجاری‌سازی نانوالیاف و راهکارهای قانونی این موضوع بحث می‌شود.
برگزاری نمایشگاهی با حضور شرکت‌های داخلی و خارجی از دیگر برنامه‌های این همایش است. همچنین کارگاه‌های تخصصی در این حوزه در روز بعد از برگزاری همایش برپا خواهد بود.
قابل ذکر است، نخستین همایش بین‌المللی نانوالیاف ایران در روزهای ۲۹ و ۳۰ مهرماه ۱۳۹۶ در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌شود. طبق اعلام دبیرخانه این همایش ۱۱ شهریورماه ۱۳۹۶ آخرین مهلت ارسال مقالات جهت شرکت در این همایش است.
کلمات کلیدی : همایش نانوالیاف ایران

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code