سومین جشنواره ملی اسباب‌بازی با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت‌علمی و فناوری ریاست جمهوری، 24 تا 28 مردادماه برگزار می‌شود.

به گزارش مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌ رسانی معاونت‌علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، سومین جشنواره ملی اسباب‌بازی در هشت بخش اصلی در مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران برای علاقه‌مندان، فعالان و پژوهش‌گران صنعت اسباب‌بازی، خانواده‌ها، کودکان و نوجوانان برگزار خواهد شد.

«اجرای طرح ایده بازار اسباب‌بازی و معرفی برترین‌ها»، «ارزیابی طرح‌های ثبت شده در سال 1395 و معرفی برترین‌ها» و «ارزیابی اسباب‌بازی‌های مجوز تولیدی در سال 1395 و معرفی برترین‌ها»، از بخش‌های سومین جشنواره و نمایشگاه ملی اسباب‌بازی است.
«برگزاری همایش یک روزه در حوزه اسباب‌بازی و سرگرمی کودکان»، «برپایی نمایشگاه عرضه و فروش اسباب‌بازی‌ها تولید داخلی و خارجی»، «برپایی کارگاه‌های آموزشی در زمینه اسباب‌بازی و سرگرمی»، «نشست‌های تخصصی در حوزه اسباب‌بازی کودکان» و «نمایشگاه اسباب‌بازی‌های بومی و سنتی» از دیگر بخش‌های سومین جشنواره ملی اسباب‌بازی به شمار می‌رود.
در این رویداد مانند دومین دوره جشنواره ملی اسباب‌بازی، جایزه فناوری از سوی ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی اهدا خواهد شد. این جایزه مطابق با ارزیابی‌های تعریف‌شده در این ستاد بررسی می‌شود.

در روز نخست برگزاری این جشنواره نشستی تحت عنوان «شرکت‌های خلاق و نوآور (استارتاپ) با حضور نمایندگان شرکت‌های نوآور و سخنرانی اسماعیل قادری فر مدیرکل دفتر تجاری سازی فناوری معاونت علمی و حمید زادمهر دبیر کارگروه دانش‌بنیان ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی، از ساعت 17 تا 19 پذیرای علاقه‌مندان بودند.

در روز 25 مرداد دو نشست برگزار خواهد شد. نخست نشست «طراحی، ایده‌پردازی و زیبایی‌شناسی محصول در صنعت اسباب‌بازی» با حضور بهزاد سلیمانی، مهران هاشمی، مسعود مجاوری‌آگاه و امیرحسن سلام‌زاده از ساعت 17 تا 19 برگزار خواهد شد. سپس در ساعت 19:30 تا 21  نشستی با عنوان «طراحی ایرانی» برگزار می‌شود. سخنرانان این برنامه مصطفی میرفندرسکی و صمد خطیبی هستند.

«بررسی راه‌کارهای تولید اسباب‌بازی با رویکرد اقتصادی» و «ترویج نمازخوانی در تولید اسباب‌بازی» عنوان نشست‌های روز 26 مرداد اعلام شده است. سخنرانان نشست اول فریدون واحدی، حمید بهرامی، یاسر مهری و محسن رجبی خواهند بود. در دیگر برنامه نیز محمود مظفر، منصور سرگزی، حجت‌الاسلام علیرضا فندی و مسعود دریس در حوزه‌ی «ترویج نمازخوانی در تولید اسباب‌بازی» سخن خواهند گفت.

چهارمین روز از برگزاری سومین جشنواره ملی اسباب‌بازی با نشستی تحت عنوان «اسباب‌بازی در بستر فرهنگ» همراه خواهد بود. این برنامه نشستی مشترک بین دانشگاه الزهرا، پژوهش‌گاه میراث فرهنگی و کانون پرورش فکری است که سخنرانان آن لیلا کفاش‌زاده، بهنام زنگی، فریده حمیدی، طیبه عزت‌الهی‌نژاد و مناف یحیی‌پور خواهند بود.

گفتنی است که مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روز 28 مرداد نیز پذیرای دو نشست است.  در برنامه نخست که با عنوان «فرصت‌های تولید برترین‌های اسباب‌بازی سال‌های گذشته با همکاری دبیرخانه‌ی شورای نظارت بر اسباب‌بازی» برگزار می‌شود؛ سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان با برنده‌های دوره اول و دوم جشنواره ملی اسباب‌بازی دیدار خواهند کرد. این برنامه از ساعت 14:30 تا 16:30 برگزار می‌شود.
در آخرین برنامه نیز قرار است طراحان اسباب‌بازی با تولیدکنندگان دیدار کنند. این نشست صمیمانه در مرکز آفرینش‌های کانون از ساعت 16:30 تا 18 برگزار می‌شود.

سومین جشنواره ملی اسباب‌بازی کانون پرورش فکری با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت‌علمی و فناوری ریاست‌جمهوری از روز 24 مرداد آغاز به کار کرده و تا 28 همین ماه ادامه دارد.
کلمات کلیدی : ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code