با معرفی توانمندی‌های چند شرکت ایرانی فعال در حوزه‌ی فناوری‌ نانو به شرکت‌های کره‌ای حاضر در نشست کلوب ایران و کره، گام اول حضور در بازارهای جهانی از طریق برندهای کره‌‌ای برداشته شد.

 به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با نشستی که میان شرکت‌‌های نانویی ایران و بخش خصوصی کره‌جنوبی انجام شد، همکاری دوجانبه‌ی ایران و کره جنوبی در زمینه‌ی تولید محصولات پیشرفته وارد فاز عملیاتی شد. در این نشست، چند شرکت ایرانی فعال در حوزه‌ی فناوری‌ نانو توانمندی خود را برای طرف کره‌ای ارائه کردند.

 

محصول ایرانی با برند کره‌ای
سعید سرکار ‌دبیر ستاد توسعه‌ی فناوری نانو معاونت علمی، در مورد عرضه‌ی محصول تحت عنوان برند کره‌ای گفت: کره جنوبی در جهان یک برند معتبر است. اگر شرکت‌های ایرانی یک همکار در کره جنوبی داشته باشند. می‌توانند برای تولید و ایجاد یک بیزینس جهانی راحت‌تر و سریع‌تر به هدف خود دست یابند. ورود ایرانی‌ها از طریق پلت فرم کره‌ای به بازار جهانی منافع زیادی را نصیب آن‌ها و کشور خواهد کرد.


سرکار این همکاری را یک تعهد دو جانبه عنوان کرد و گفت: مذاکرات از دو سال پیش آغاز شده‌است و بحث ما با کره جنوبی این بود که نباید ارتباط مانند یک خیابان یک طرفه تعریف شود و ایران بازار محصولات کره‌ای شود، بلکه تعهد دوجانبه بوده و انتقال فناوری و فروش محصولات ایرانی نیز در مارکت کره امکان پذیر شود؛ در این حالت همکاری پایاپای خواهد بود.
دبیر ستاد توسعه‌ی فناوری نانو معاونت علمی در مورد گام بعدی کلوب ایران و کره گفت: حضور فعلی شرکت‌های کره‌ای گام اول عملیاتی‌سازی برنامه‌ی همکاری مشترک بود تا شرکت‌های ایرانی در جریان برقراری ارتباط با شرکت‌های های‌تک کره‌ای قرار گیرند. در تیرماه برای توسعه همکاری‌ها، یک گروه از شرکت‌های ایرانی در حوزره‌ی نانو و فناوری‌های دیگر به کره جنوبی سفر خواهند کرد.

 

همکاری در جاده دو طرفه
بیت الهی مدیر روابط بین الملل ستاد توسعه‌ی فناوری‌ نانو معاونت علمی، در این زمینه گفت: از آنجایی که کره جنوبی توانمندی بسیار خوبی برای معرفی محصولات ایرانی در بازارهای خود و بازارهای جهانی دارد، این همکاری مشترک می تواند سودمند باشد.


مدیر روابط بین الملل ستاد توسعه‌ی فناوری‌ نانو معاونت علمی، درباره‌ی این نشست بیان کرد: با توجه به همکاری‌های خوب ایران و کره در چند سال گذشته و آشنایی با توانمندی ایران در حوزه‌ی فناوری نانو و فناوری‌های دیگر، پیشنهاد شد تا یک کلوب با هدف توسعه‌ی فناوری و محصول و باز کردن بازارهای متقابل تشکیل شود. 


وی توضیح داد: نشست کلوب ایران و کره اولین نشست مشترک بعد از شکل گیری آن است تا شرکت‌های خصوصی بتوانند با هم تبادل نظر داشته و ززمینه‌های همکاری و سرمایه‌گذاری را ارزیابی کنند. ستاد ویژه‌ی توسعه‌ی فناوری نانو نیز به عنوان یک کاتالیست برقراری ارتباط را تسهیل کرده است.


بیت الهی ضمن تأکید بر دو جانبه بودن این همکاری افزود: همکارهای کره‌ای پذیرفتند که این روند باید به یک همکاری واقعی فناورانه تبدیل شود و صرفاً باز کردن بازار نیست.
وی در مورد معیار انتخاب شرکت‌های معرفی کننده‌ی محصول گفت: معیار انتخاب ما توانمندی فناوری در عرصه‌های مختلف و داشتن یک بازار ملموس و همچنین داشتن یک سری توانمندی‌های لازم است.

 

کیونگ هو شین مدیر تحقیقات انستیتو علم و فناوری کره، ایجاد بازارهای جهانی برای محصولات مشترک را تضمین کرد و گفت: این برنامه امکان دستیابی شرکت‌های کره‌ای به ایده‌های نوین محققان ایرانی و امکان دسترسی محصولات ایرانی به بازارهای جهانی را فراهم می‌کند. ما می‌توانیم تضمین کنیم که محصول تولید شده در همکاری مشترک بین شرکت کره‌ای و ایرانی صددرصد به بازار جهانی راه یابد.

کلمات کلیدی : فناوری نانو در کره جنوبی,بازار نانو

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code