'پژوهش و فناوری نقشه‌برداری مغز' عنوان جشنواره‌ای است که در آن فناوران توانمندی‌های خود در حوزه نقشه برداری مغز را در معرض دید قرار می دهند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دومین سمپوزیوم تازه های نقشه برداری مغز توسط آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز مهر ماه سال جاری برگزار می شود. ترویج علوم شناختی در حوزه نقشه برداری مغز، ارائه آخرین دستاوردهای این حوزه و به روز رسانی دانش و اطلاعات پژوهشگران و تعامل با یکدیگر از مهمترین اهداف مد نظر این رویداد است  که نخستین دوره آن با موفقیت سال گذشته برگزار شد. 


اما در این دوره همزمان با این رویداد جشنواره ای با عنوان "پژوهش و فناوری نقشه برداری مغز" برگزار می شود. در این جشنواره فضای نمایشگاهی رایگان به شرکت های دانش بنیان حوزه نقشه برداری مغز برای معرفی توانمندی هایشان داده می شود. 


همچنین معرفی و حمایت از فناوری برتر در حوزه نقشه برداری مغز از دیگر برنامه های این جشنواره است که در آن فناوران و فعالان این حوزه گرد آمده و دستاوردهای خود را در معرض دید قرار می دهند. البته در این رویداد جوایزی نیز به برندگان دومین مسابقه Ibcic و دومین مسابقه fMRI اهدا می شود. علاقمندان برای حضور در این جشنواره می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز مراجعه کنند.


آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز در راستای پاسخگوئی به بخشی از نیازهای پژوهشی وفناوری کشور در زمینه ایجاد زیر ساخت تصویربرداری و تحریک مغزی لازم برای تحقیقات شناختی، ارائه خدمات دانش بنیان و روز آمد در حوزه علوم و فناوری های شناختی با بهره گیری از امکانات و نیروهای متخصص با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایجاد شده است .

کلمات کلیدی : نقشه‌برداری,مغز,نمایشگاه,علوم شناختی

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code