معاون علمی و فناوری آزمایشگاه پیش بالینی گفت: این آزمایشگاه مجهز به پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها در حوزه تصویربرداری است که تمامی آنها ساخت ایران است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، احسان شریف معاون علمی و فناوری آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اهمیت مطالعات پیش بالینی و تصویر برداری اظهار کرد: تا به امروز پروژه‌هایی توسط محققان در آزمایشگاه با بهره گیری از خدمات جدید و پیشرفته انجام شده است بنابراین با وجود آزمایشگاه پیش بالینی از این پس محققان می‌توانند تحقیقات خود را با امکانات پیشرفته تری انجام دهند.


شریف در ادامه درباره اینکه آیا از مهندسی معکوس در طراحی محصولات این آزمایشگاه استفاده شده گفت: تمامی این دستگاه ها ساخت ایران بوده و از هیچ مهندسی معکوسی در آن استفاده نشده است و در صورت ساخت دوباره می‌توانیم آن را با امکانات هرچه بهتر ارائه دهیم و در صدد آن هستیم که این محصولات را ارتقا دهیم.


معاون علمی و فناوری آزمایشگاه پیش بالینی با اشاره به فعالیت‌های ترویجی و آموزشی آزمایشگاه پیش بالینی گفت: در راستای این مسئله کارگاه های گوناگونی برگزار می شود ازجمله این رویدادها می‌توان به کارگاه فشرده تصویربرداری(All in one) اشاره کرد که سه شنبه آخر هر ماه برگزار می شود.


با توجه به اهمیت مطالعات پیش بالینی و نبود امکانات مورد نیاز برای انجام این تحقیقات آزمایشگاه پیش بالینی با حمایت معاونت علمی و فناوری در سال گذشته راه اندازی شد تا با وجود مجهزترین دستگاه ها در این حوزه خدمات به محققان کشور ارائه شود.

 

آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران از اعضای قطعی شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی است که خدمات آزمایشگاهی متنوعی را به پژوهشگران ارایه می‌کند. برای مشاهده توانمندی‎های این آزمایشگاه به صفحه اختصاصی آزمایشگاه در پایگاه اینترنتی شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی مراجعه نمایید.

کلمات کلیدی : تصویربرداری,تجهیزات آزمایشگاهی

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code