بر اساس تفاهم معاونت علمی و فناوری و سازمان تأمین اجتماعی، بخشنامه جدید درآمد از سوی سازمان تأمین اجتماعی ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان صادرشده است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی‌ و ‌فناوری ریاست جمهوری، سید محمد صاحبکار، رییس مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش بنیان گفت: بر اساس تفاهم معاونت علمی و فناوری رییس جمهور و سازمان تأمین اجتماعی، بخشنامه 14/12 جدید درآمد از سوی سازمان تأمین اجتماعی ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان صادرشده است که بر مبنای این بخشنامه ازاین‌ پس قراردادهای شرکت‌های دانش‌بنیان درزمینه تولید کالاها و خدمات دانش‌بنیان، از پرداخت حق بیمه قراردادها معاف می‌شوند.

 

عضو هیات علمی پژوهشکده مطالعات فناوری با اشاره به‌ضرورت شکل‌گیری زیست بوم مناسب برای فعالیت‌های دانش‌بنیان و تسهیل  کسب‌وکارهای نوین گفت: بر اساس مقررات قبلی، شرکت‌ها در انجام قراردادهای پیمانکاری خود معمولاً 16/67 درصد از ارزش قرارداد را تحت عنوان حق بیمه قراردادها به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می‌کردند که اجرای این بخشنامه می‌تواند به کاهش هزینه شرکت‌های دانش‌بنیان در انجام قراردادهای پیمانکاری در زمینه‌های دانش بنیان و رونق بیشتر این فعالیت‌ها منجر شود.

 

صاحبکار ادامه داد: بر اساس بخشنامه جدید ابلاغی سازمان تأمین اجتماعی با عنوان نحوه محاسبه حق بیمه قراردادهای شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان ( به شماره 14/12)، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مسئول بررسی و تأیید قراردادها و فعالیت‌های دانش‌بنیان است.

 

دبیر کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان درباره با نحوه ارائه درخواست شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان برای استفاده از مزایای این بخشنامه جدید باید درخواست خود را از طریق سامانه bizservices.ir ارسال نمایند و مستندات مربوطه شامل کل متن قرارداد موردنظر و نامه استعلام کارفرما درباره مفاصاحساب بیمه را در سامانه بارگذاری کنند تا پس از بررسی، نامه تأییدیه به شعبه موردنظر سازمان تأیید اجتماعی ارسال شود.

 

رئیس مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش بنیان با اشاره به همکاری سازمان تأمین اجتماعی گفت: خوشبختانه با همدلی و همکاری جناب آقای دکتر نوربخش، مدیرعامل محترم سازمان تأمین اجتماعی و جناب آقای زدا، معاون محترم امور بیمه‌ای این سازمان، کمیته مشترکی با حضور نمایندگان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای پیگیری مسائل شرکت‌های دانش‌بنیان تشکیل‌شده است.

 

وی افزود: شرکت‌ها برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت Daneshbonyan.ir مراجعه کنند و یا با مرکز مشاوره دانش‌بنیان به شماره 02183534 تماس حاصل کنند.

 

دانلود متن بخشنامه 14.12 درآمد

کلمات کلیدی : حمایت,بیمه,شرکت‌های دانش‌بنیان

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code