تفاهم نامه همکاری مشترک بین شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی و پژوهشکده سیستم‌های مدیریت کیفیت و بازرسی پژوهشگاه استاندارد به امضا رسید.

همکاری پژوهشکده سیستم‌های مدیریت کیفیت و بازرسی پژوهشگاه استاندارد و شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، در راستای انجام اقدامات موثر برای ارتقای دانش علمی و فنی آزمایشگاه­ها در حوزه‌های مختلف فناوری و همچنین ارتقای کیفیت عملکرد آزمایشگاه‌ها، در قالب 5 مورد کلی زیر منعقد شده است:

 

- به کارگیری راهکارهای ارتقا، تقویت و توانمندسازی آزمایشگاه‌های عضو شبکه آزمایشگاهی؛

- همکاری مشترک در اجرای پروژه‌های تحقیقاتی؛

- همکاری در تدوین استانداردهای ملی و بین المللی؛

- همکاری و استفاده از ظرفیت‌های طرفین در برگزاری دوره‌های آموزشی، سمینارها و همایش‌ها با هدف به روز رسانی اطلاعات علمی و فنی آزمایشگاه‌ها؛

- همکاری در بهبود و ارتقای سطح کیفی آزمایشگاه‌ها از جمله برگزاری آزمون مهارت، تهیه RM، CRM و انجام مقایسات بین آزمایشگاهی.

 

بر اساس این تفاهم‌نامه، امکان برگزاری آزمون‌های مهارت بر اساس نیاز موجود در مراکز عضو شبکه به صورت اختصاصی و همچنین انجام مقایسات بین آزمایشگاهی در حوزه‌های مختلف فناوری از طریق مرکز آزمون مهارت پژوهشگاه استاندارد فراهم شده است.

 

شبکه آزمایشگاهی و مرکز آزمون مهارت آمادگی دارند پیشنهادها و درخواست‌های مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی را به منظور برگزاری اختصاصی آزمون مهارت و یا مقایسات بین آزمایشگاهی در حوزه‌های مختلف فناوری دریافت نمایند.

کلمات کلیدی : استاندارد,همکاری کشورها

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code