به‌منظور کمک به توسعه بازار شرکت‌های دانش‌بنیان از یک‌سو و معرفی آن‌ها به نهادها و دستگاه‌های اجرایی از سوی دیگر پاویون برق، الکترونیک و فناوری اطلاعات با حمایت ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی برپا می‌شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ دومین نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان کشور 19-22 مهرماه 1397 در تهران برگزار خواهد شد که پاویون برق، الکترونیک و فناوری اطلاعات این نمایشگاه توسط ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

 

ازجمله اهداف مهم این نمایشگاه کمک به توسعه‌ی بازار شرکت‌های دانش‌بنیان و معرفی آن‌ها به نهادها و دستگاه‌های اجرایی کشور و شرکت‌های بزرگ دولتی و خصوصی است و در این نمایشگاه خدمات مرتبط با بازاریابی، اشتغال، سرمایه‌گذاری و توسعه صادرات به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه می‌شود. 

 

همچنین امکان حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در پورتال محصولات دانش‌بنیان نمایشگاه فراهم‌شده است و علاوه بر این کتاب شرکت‌های دانش‌بنیان حاضر در نمایشگاه به‌صورت گسترده در کشور توزیع‌شده و در اختیار دستگاه‌ها، نهادها و شرکت‌های بزرگ دولتی و خصوصی قرار خواهد گرفت.

 

این نمایشگاه توسط شبکه‌های مختلف داخلی و برون‌مرزی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران پوشش داده خواهد شد و از طریق تبلیغات شهری و تبلیغات در فضای مجازی به عموم جامعه و سایر شرکت‌های خصوصی جهت بازدید اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 

علاوه بر حضور دستگاه‌ها و نهادهای دولتی، بازدید نهادهای بزرگ سرمایه‌گذاری دولتی و حاکمیتی در این نمایشگاه فرصت‌های مناسبی را برای سرمایه‌گذاری و خرید از شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم می‌کند.

 

با توجه به برنامه‌ریزی برای بازدید هیئت‌های مختلف تجاری و اقتصادی خارجی از نمایشگاه، امکان صادرات محصول و صادرات فناوری توسط شرکت‌های دانش‌بنیان به سایر کشورهای جهان فراهم‌شده است. علاوه بر این، شرکت‌های دانش‌بنیان حاضر در نمایشگاه می‌توانند با پیشنهاد و ارائه رزومه هیئت‌های تجاری و اقتصادی خریدار محصولات دانش‌بنیان، پس از تأیید کمیته علمی نمایشگاه، از قابلیت حضور شرکت‌های خارجی استفاده کنند. گروه تشریفات خارجی نمایشگاه میزبان این هیئت‌ها بوده و هزینه‌های استقرار آن‌ها در ایام برگزاری نمایشگاه را به‌صورت رایگان تقبل میکند. 

 

همچنین در همین راستا جایزه انتخاب برترین شرکت‌های دانش‌بنیان کشور در حوزه‌های مختلف فناورانه در نمایشگاه برگزار خواهد شد و به بهترین شرکت‌ها در روز اختتامیه نمایشگاه تندیس افتخار اهدا خواهد شد. امید است این نمایشگاه بتواند بستر مناسبی برای نمایش قابلیت‌های واقعی نخبگان و فناوران کشور باشد و به توسعه بازارهای داخلی، بازارهای بین‌المللی و افزایش همکاری‌های فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان با یکدیگر کمک کنند.

 

لازم به ذکر است مهلت ثبت‌نام و انجام مراحل دریافت غرفه نمایشگاه تا 10 مهرماه است و متقاضیان جهت ثبت‌نام می‌توانید به آدرس www.dbexpo.ir  مراجعه کنند.

کلمات کلیدی : معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری,نمایشگاه,شرکت‌های دانش‌بنیان

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code