کارگاه آموزش تخصصی آشنایی با روش میکروسکوپی روبشی الکتروشیمیایی SECM و کلوین پروب، 4 اسفندماه در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار گردید.

کارگروه تخصصی میکروسکوپ پروبی روبشی شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، به منظور به‌روزرسانی و ارتقای دانش کارشناسان آزمایشگاه‌های عضو و همچنین بهبود نتایج ارایه شده به پژوهشگران و صنایع، کارگاه آموزشی تخصصی آشنایی با روش میکروسکوپی روبشی الکتروشیمیایی (SECM) و کلوین پروب را برگزار کرد.

 

آموزش تخصصی روش میکروسکوپی روبشی الکتروشیمیایی SECM

 

آموزش تخصصی روش میکروسکوپی روبشی الکتروشیمیایی SECM

 

در این دوره، دکتر جابر نشاطی، رئیس پردیس پژوهش انرژی و محیط زیست پژوهشگاه صنعت نفت، ابتدا به بیان اصول علمی بکارگیری روش‌های الکتروشیمیایی در تعیین خوردگی پرداخت و سپس روش‌های میکروسکوپی روبشی الکتروشیمیایی، میکروسکوپی روبشی کلوین پروب، SVET و کاربرد آن‌ها در فرایند خوردگی را معرفی کرد.

 

سپس، در بازدید از دو آزمایشگاه میکروسکوپ روبشی الکتروشیمیایی و میکروسکوپ روبشی کلوین پروب، آموزش عملی کار با این دو دستگاه آموزش داده شد.

 

شایان ذکر است در این کارگاه آموزشی یک روزه که 4 اسفندماه جاری برگزار گردید، 22 نفر از اعضای کارگروه تخصصی دستگاه‌های SPM شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، حضور داشتند.

 

آموزش تخصصی روش میکروسکوپی روبشی الکتروشیمیایی SECM

کلمات کلیدی : کارگروه‌های تخصصی,میکروسکپ پروبی روبشی SPM,پژوهشگاه صنعت نفت,کارگاه آموزشی,شبکه آزمایشگاهی

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code