معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از تشکیل و فعالیت کارگروه‌های تخصصی در شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی به صورت ویژه حمایت می‌کند.

کارگروه‌های تخصصی، کانون‌های جریان دانش و تجربیات آزمایشگاهی هستند که در شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی تشکیل شده و فعالیت می‌کنند. هر کارگروه از کارشناسان و متخصصین آزمایشگاه‌های سراسر کشور شکل گرفته است که با یک خانواده خاص از تجهیزات آزمایشگاهی کار می‌کنند.

 

ارزشمندترین سرمایه هر آزمایشگاه، کارشناسان و متخصصین آن آزمایشگاه هستند و شبکه آزمایشگاهی نیز به منظور ایجاد انگیزه در کارشناسان برای به اشتراک گذاری تجربیات و دانش خود با کارشناسان سایر مراکز آزمایشگاهی و همچنین تشویق ایشان به یادگیری روش‌های نوین انجام آزمون‌های آزمایشگاهی و ارایه خدمات جدید به مشتریان، کارگروه‌های تخصصی دستگاهی را ایجاد کرده است.

 

در حال حاضر بیش از 700 کارشناس و متخصص در قالب 8 کارگروه تخصصی در شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی فعالیت می‌کنند. انتشار تجربیات و دانش انجام آزمون‌های مختلف به صورت مقاله و کتاب، برگزاری نشست‌ها و کارگاه‌های آموزش تخصصی و تدوین استانداردهای انجام آزمون، از جمله فعالیت‌های اعضای کارگروه‌های تخصصی است.

 

برنامه فعالیت کارگروه‌های تخصصی در سال 98 در دبیرخانه شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی تدوین شده و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز حمایت‌های متنوعی مانند

- حمایت از انتشار مقالات و کتب تخصصی حوزه کاربری تجهیزات آزمایشگاهی؛

- حمایت از برگزاری آموزش‌های تخصصی در زمینه‌های انجام آزمون، استاندارد و کالیبراسیون در سطح ملی و بین‌المللی؛

- حمایت از برگزاری نشست‌های تخصصی با حضور کارشناسان و متخصصین آزمایشگاهی سراسر کشور؛

- حمایت از حضور کارشناسان خبره تجهیزات آزمایشگاهی در برنامه‌ها و رویدادهای بین‌المللی

 

و غیره را به منظور توسعه تنوع و فعالیت این کارگروه‌ها، تصویب کرده است.

 

علاوه بر کارگروه‌های تخصصی دستگاهی، شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی کارگروه تخصصی استاندارد و کالیبراسیون را نیز با حضور نزدیک به 200 نفر از مدیران کیفیت مراکز آزمایشگاهی عضو شبکه از سراسر کشور تشکیل داده است. این کارگروه در زمینه استانداردسازی، کالیبراسیون تجهیزات، ایمنی، بهداشت و محیط زیست مراکز آزمایشگاهی فعالیت می‌کند.

 

اطلاعات بیشتر در این زمینه در صفحه کارگروه‌های تخصصی شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی ارایه شده است.

 

کلمات کلیدی : شبکه آزمایشگاهی,معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری,شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی,کارگروه‌های تخصصی,آزمایشگاه,آزمون,تجهیز,دستگاه

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code