کارگاه آموزش محاسبه عدم قطعیت در اندازه گیری 22 خرداد ماه در تهران برگزار می‌شود.

آزمایشگاه مشاوران آزمای نفت ایرانیان، 22 خردادماه، کارگاه آموزشی محاسبه عدم قطعیت در اندازه گیری را برگزار می‌کند.

 

عدم قطعیت (Uncertainty) نوعی نگرش دقیق به اعداد است که در علوم مختلفی مانند فلسفه، آمار، علم اقتصاد، مالیه، بیمه، روان‌شناسی، جامعه‌شناسی، مهندسی و علوم اطلاع‌رسانی کاربرد دارد. همچنین عدم قطعیت، بر داده‌های اندازه‌گیری شده تأثیر دارد.

 

محاسبه عدم قطعیت (Uncertainty analysis) به روشی گفته می‌شود که برای یافتن عدم قطعیت در متغییرها کاربرد دارد و بیشتر برای مسائلی که نیاز به تصمیم‌گیری دارند به کاربرده می‌شود به عبارت دیگر محاسبه عدم قطعیت در عددی کردن عدم قطعیت موجود در مسائل کمک می‌کند.

 

تخمین عدم قطعیت، کاربرد، خطا و عدم قطعیت ،توزیع احتمالی، عدم قطعیت های A و B، عدم قطعیت مرکب، انواع آزمون‌ها از نظر الزامات مربوط به عدم قطعیت و همچنین گزارش‌دهی عدم قطعیت، از جمله مطالب مورد ارایه در این کارگاه آموزشی است.

 

کارگاه محاسبه عدم قطعیت در اندازه گیری چهارشنبه 22 خردادماه جاری در آزمایشگاه مشاوران آزمای نفت ایرانیان برگزار می‌شود و برای کارشناسان آزمایشگاه‌های عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، 10% تخفیف در نظر گرفته خواهد شد.

 

شایان ذکر است در پایان آموزش، گواهینامه مورد تأیید سازمان ملی استاندارد ایران صادر خواهد شد.

 

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر در ساعات اداری با شماره تلفن های 65611579 تا 81 تماس بگیرند یا به نشانی اینترنتی www.iotcco.com مراجعه کنند.

 

این آزمایشگاه از اعضای فعال شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی در حوزه نفت و انرژی است که اطلاعات توانمندی ها و خدمات این آزمایشگاه در صفحه آزمایشگاه مشاوران آزمای نفت ایرانیان ارایه شده است.

 

کلمات کلیدی : عدم قطعیت

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code