آزمایشگاه فنون ریزتراشه میزان، روش های طراحی و ساخت میکروسیالی را در دوازدهمین جشنواره فناوری نانو، رایگان ارایه می‌دهد

حوزه میکروسیالی به دلیل جذابیت‌های تجاری که در بخش آزمایشگاه روی تراشه (Lab On a Chip) دارد، از موضوع بسیار داغ در دنیای فناوری است به طوری که شرکت‌های زیادی به دنبال توسعه این فناوری هستند.

 

روند ساخت کیت‌های آزمایشگاهی به گونه‌ای است که پیش‌بینی می‌شود طی سال‌های آتی آزمایشگاه روی تراشه جایگزین تست‌های تشخیص طبی رایج شود. همگرایی سامانه‌های میکروسیالی با فناوری‌نانو به تسریع تجاری‌سازی این کیت‌ها کمک می‌کند.

 

با توجه به اهمیت این موضوع، آزمایشگاه فنون ریزتراشه میزان، در دوازدهمین جشنواره فناوری‌نانو که مهرماه جاری در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می‌شود، سخنرانی با موضوع نانو و میکروسیالی ارایه خواهد داد.

 

در این سخنرانی، مبانی ساخت میکروسیالی (با محوریت آشنایی با MEMS، تجهیزات میکروساخت، روش‌های ساخت میکروسیالی)، چالش‌های طراحی و ساخت میکروسیالی (با محوریت میکروکانال‌ها، میکروستون‌ها) و آزمایشگاه روی تراشه (با محوریت کیت میکروسیالی جداسازی پلاسمای خون و کیت میکروسیالی محیط کشت سلول) ارایه می‌شود.

 

طراحی و ساخت میکروسیالی

 

شایان ذکر است که حضور در این برنامه رایگان است و علاقمندان برای بهره برداری از این سخنرانی، می‌توانند 19 مهرماه جاری ساعت 14 به جایگاه سخنرانی جشنواره فناوری نانو واقع در طبقه همکف سالن خلیج فارس نمایشگاه بین المللی تهران، مراجعه نمایند. 

 

آزمایشگاه فنون ریزتراشه میزان از مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی است که توانمندی ها و خدمات این آزمایشگاه در پایگاه اینترنتی شبکه آزمایشگاهی در دسترس پژوهشگران و صنایع کشور قرار گرفته است.

 

کلمات کلیدی : سخنرانی,میکروسیال,MEMS,جشنواره فناوری نانو

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code