کارگاه آموزش تخصصی نکات و فنون عیب یابی از سیستم های کروماتوگرافی مایع با گارایی بالا HPLC در پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی برگزار شد

کارگروه تخصصی کروماتوگرافی شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، به منظور به روز رسانی و ارتقای دانش کارشناسان آزمایشگاه‌های عضو و همچنین بهبود نتایج ارایه شده به پژوهشگران و صنایع، کارگاه آموزش تخصصی «نکات و فنون عیب یابی از سیستم های کروماتوگرافی مایع  با کارایی بالا (High Performance Liquid Chromatography)» را برگزار کرد.

 

کروماتوگراف مایع با کارایی بالا HPLC

 

از جمله مطالب آموزش داده شده در این دوره، موارد زیر را می‌توان نام برد:

1- شناسایی و رفع عیب از پمپ های HPLC

2- بررسی مشکلات سیستم تزریق و حلال های تزریق

3- مشکلات سیستم کروماتوگرافی مایع و ستون

الف) کنترل و بررسی نواسانات فشار دستگاه HPLC

ب) رفع مشکلات مربوط به شکل پیک ها در HPLC

پ) تغییرات گزینش پذیری و زمان بازداری

4- موارد مربوط به حل مشکلات دتکتور

 

کارگاه کروماتوگراف مایع با کارایی بالا

 

در این کارگاه، مباحث فوق بصورت تئوری آموزش داده شد. در بخشی از برنامه های این کارگاه، طی نشستی ضمن مرور برنامه سال 1398 و آتی کارگروه تخصصی کروماتوگرافی، تبادل نظر و همفکری نیز بین اعضای آن صورت پذیرفت.

 

شایان ذکر است در این کارگاه آموزشی یک روزه، بیش از 40 نفر از اعضای کارگروه تخصصی کروماتوگرافی شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، حضور داشتند.

 

کارگاه آموزشی کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا HPLC

 

شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی به منظور فراهم‌سازی امکان تبادل تجربه و ارتقای دانش فنی کارشناسان مراکز آزمایشگاهی، کارگروه های تخصصی دستگاهی را تشکیل داده است. در هر کارگروه تخصصی، جمعی از کارشناسان یک خانواده از دستگاه‌های آزمایشگاهی حضور دارند که با برگزاری کارگاه‌های آموزشی، نشست‌های تخصصی، انتشار مقاله و کتب تخصصی، تجربیات و دانش خود را به اشتراک می‌گذارند.

 

کلمات کلیدی : کروماتوگرافی مایع,کارگاه آموزشی,کارگروه‌های تخصصی دستگاهی

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code