ستاد ویژه توسعه فناوری‌نانو کارگاه آموزشی و مسابقه طراحی و ساخت اسباب‌بازی‌های خلاقانه نانو را برگزار می‌کند.

6 بهمن ماه سال جاری، کارگاهی با موضوع کاربرد فناوری نانو در صنعت اسباب بازی برگزار می شود. پس از این کارگاه، علاقه مندان به شرکت در مسابقه طراحی و ساخت اسباب‌بازی‌های خلاقانه نانو می توانند طرح های پیشنهادی خود را تا ۲۸ بهمن ماه به دبیرخانه چالش ارائه دهند. ستاد ویژه توسعه فناوری نانو قصد دارد تا فراتر از حوزه‌های صنعتی و ساخت تجهیزات، کاربردهای فناوری نانو را در حوزه محصولات مصرفی نیز گسترش دهد. از آنجایی که یکی از دسته‌های مهم در سبد محصولات مصرفی خانوارها، اسباب‌بازی است، ستاد توسعه فناوری نانو قصد دارد تا در قالب مسابقه پیشِ رو و با همکاری ذی‌نفعان صنعت اسباب‌بازی کشور، کاربردهای نانوفناوری را در طراحی و ساخت اسباب‌بازی توسعه دهد. در این راستا ابتدا کارگاهی با هدف نزدیک‌کردن ذهن‌های طراحان اسباب‌بازی و متخصصان نانوفناوری برگزار خواهد شد. سپس علاقه‌مندان طرح‌های خود را در سامانه آی‌چلنج ثبت می‌کنند و منتظر اعلام نتایج داوری می‌مانند. برگزیدگان این مرحله جهت ساخت نمونه اولیه طرح خود، حمایت‌های نقدی و غیرنقدی دریافت می‌کنند. در انتها نمونه‌های ساخته‌شده داوری می‌شوند و به برگزیده نهایی مسابقه، ۲۰ میلیون تومان جایزه اعطا می‌گردد. ضمن اینکه سه طرح برتر می‌توانند تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان از تسهیلات تجاری‌سازی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو بهره‌مند شوند.

 

 

سابقه «طراحی و ساخت اسباب‌بازی‌های خلاقانه نانو» در سه محور اصلی کاهش هزینه تولید اسباب‌بازی‌ها به کمک فناوری نانو، افزایش کیفیت اسباب‌بازی‌ها با استفاده از فناوری نانو و طراحی و ساخت اسباب‌بازی جدید بر پایه یکی از کاربردهای فناوری نانو پذیرای طرح‌ها است.

 

برای نمونه می‌توان از ویژگی‌های سبک‌سازی، استحکام‌بخشی، ضدباکتری، ضد حریق، آبگریزی، آبدوستی، آنتی استاتیک، چاپ‌پذیری، رنگ‌پذیری، ضدسایش و … که ناشی از به‌کارگیری فناوری نانو هستند، استفاده کرد. این مسابقه محدودیتی در خصوص خانواده اسباب‌بازی، گروه سنی و جنسیت ندارد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه آیچلنج مراجعه کنید.

کلمات کلیدی : اسباب‌بازی,مسابقه

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code