دکتر اسدی‌فرد ارزیابی سالانه در شبکه آزمایشگاهی را ابزاری برای ارتقاء توانمندی علمی اعضاء می‌داند.

طرح ارزیابی سالانه یکی از برنامه‌های شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی است که موجب ارتقاء اعضاء این شبکه می‌شود. در این رقابت سازنده، توسعه کمی و بهبود کیفیت خدمات آزمایشگاهی، ارتقای مشتری مداری و همچنین ترویج فرهنگ به اشتراک گذاری و فعالیت شبکه‌ای، در بین مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، رواج داده می‌شود و آزمایشگاه‌ها بر اساس دستورالعمل ارزیابی، برای کسب امتیاز در هر کدام از شاخص‌های ذکر شده، رقابت می‌کنند.

به گفته دکتر رضا اسدی‌فرد، مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، افزایش توانمندی علمی مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یکی از اهدافی است که با برگزاری طرح ارزیابی سالانه در شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دنبال می‌شود.

 

این شبکه یکی از مراکزی است که با هدف افزایش کیفیت خدمات آزمایشگاهی و توسعه و بومی‌سازی محصولات و تجهیزات این حوزه پا به عرصه علمی کشور گذاشته و در این چند سالی که فعالیت می‌کند، تعداد اعضای خود را به 70 هزار نفر رسانده است.

 

دکتر رضا اسدی‌فرد با اشاره به مطلب فوق، گفت: یکی از برنامه‌های جدی شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزایش توانمندی علمی مراکز عضو است که این کار را با طرح ارزیابی سالانه این مراکز اجرایی می‌کنیم.

 

 

به گفته اسدی‌فرد، هدف اصلی از اجرای این طرح، ایجاد یک نگاه رقابتی میان اعضا است. رقابتی سالم، پویا و سازنده که باعث می‌شود اعضا به افزایش توان علمی خود توجه ویژه‌ای کنند. این کار هم به نفع اعضا و هم به نفع مردم است.

 

وی همچنین بیان کرد: این کار هر سال در شبکه اتفاق می‌افتد و اعضا توان علمی خود را با این برنامه محک می‌زنند. اعضایی که از بخش خصوصی و دولتی کنار هم جمع شده‌اند و برای توسعه خدمات آزمایشگاهی در کشور فعالیت می‌کنند

کلمات کلیدی : ارزیابی آزمایشگاه‌ها

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code