علاقه‌مندان به شرکت در نانواستارت‌آپ باید در دهمین مسابقه ملی فناوری نانو شرکت کنند و در ارزیابی اولیه نانواستارت‌آپ جزو 120 برگزیده اول برنامه شوند.

چهارمین دوره نانواستارت‌آپ از مردادماه 1399 آغاز می‌شود. نانواستارت‌آپ با هدف رشد و پرورش تیم‌های توانمند و رساندن ایده‌های مبتنی بر فناوری نانو به پروتوتایپ (نمونه اولیه) در قالب برنامه‌ای یکساله اجرا می‌شود که در آن تیم‌ها به ارائه ایده‌های خود در قالب حل یک چالش فناورانه می‌پردازند. این برنامه تسهیلات مادی و معنوی موردنیاز یک تیم برای توسعه ایده خود را تا حد امکان تامین خواهد کرد و در نهایت تیم را به سایر برنامه‌های حمایتی، سرمایه‌گذار یا مشتری متصل می‌کند.

چهارمین دوره این برنامه از مردادماه سال آتی آغاز می‌شود و علاقه‌مندان به شرکت در این برنامه باید در دهمین مسابقه ملی فناوری نانو شرکت کنند و در ارزیابی اولیه نانواستارت‌آپ جزو 120 برگزیده اول برنامه شوند. این افراد پس از انتخاب ایده خود و نگارش پیشنهاده پژوهشی از حمایت‌های مادی و معنوی برنامه بهره‌مند می‌شوند.

 

نانواستارت آپ

 

علاقه‌مندان به شرکت در نانواستارت‌آپ، برای دریافت پکیج حمایتی برنامه در سال 1399 باید مراحل زیر را طی کنند:

تنها افرادی مجاز به ثبت‌نام در چهارمین دوره نانواستارت‌آپ هستند که در دهمین مسابقه ملی فناوری نانو شرکت کرده باشند و در جلسه آزمون حاضر باشند.

 

علاقه‌مندان باید در جلسه آزمون به سوال دوگزینه‌ای مبنی بر تمایل افراد به حضور در نانواستارت‌آپ پاسخ دهند. در غیر این صورت آنان فارغ از رتبه مسابقه ملی نانو، مجوز ورود به برنامه نانواستارت‌آپ را کسب نخواهند کرد.

 

پس از برگزاری مسابقه ملی فناوری نانو، فرمی به صورت آنلاین در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد تا نسبت به تکمیل آن در زمان مشخص اقدام کنند. این فرم در کنار نمره فرد در مسابقه ملی فناوری نانو، امتیازش را برای شرکت در نانواستارت‌آپ مشخص می‌کند. تکمیل این فرم به منزله ثبت‌نام علاقه‌مندان در چهارمین دوره نانواستارت‌آپ است.

 

پس از ارزیابی فرم‌های ارسالی، امتیاز کلیه ثبت‌نام‌کنندگان منتشر می‌شود و از 120 نفر اول به عنوان پذیرفته‌شدگان اولیه برنامه دعوت می‌شود تا در افتتاحیه نانواستارت‌آپ (مردادماه 99) شرکت کنند. در جریان افتتاحیه، توضیحات تکمیلی در خصوص برنامه و روال اجرایی آن به اطلاع افراد می‌رسد و دوره‌های آموزشی برای آشنایی بیشتر آنان با کارآفرینی و توسعه فناوری برگزار می‌شود.

 

لیست چالش‌های صنعتی مرتبط با تم موضوعی نانواستارت‌آپ در اختیار پذیرفته‌شدگان اولیه قرار می‌گیرد. در کنار این لیست، علاقه‌مندان می‌توانند چالش‌ها یا نیازهای صنعتی مدنظر خود را نیز به نانواستارت‌آپ اعلام کنند.

 

پس از آن افراد برای ورود به برنامه و دریافت حمایت‌های کامل نانواستارت‌آپ باید مراحل زیر را طی کنند:

 

ارسال فرم ارائه ایده و اخذ تاییدیه برنامه (تمپلیت مربوطه در اختیار پذیرفته‌شدگان اولیه قرار خواهند گرفت)

 

تشکیل تیم و گروه خود (حداقل تیم 2 نفره)

 

تکمیل و ارسال پیشنهاده پژوهشی طرح و فایل ارائه (تمپلیت مربوطه در اختیار پذیرفته‌شدگان اولیه قرار خواهند گرفت)

 

شرکت در جلسه ارزیابی حضوری و اخذ تاییدیه برنامه (آبان‌ماه 99)

 

شایان ذکر است در مسیر بالا، تیم‌ها از برخی حمایت‌های معنوی نانواستارت‌آپ از قبیل مشاوره، دوره‌های آموزشی، منتورینگ در راستای اصلاح ایده/ پیشنهاده پژوهشی بهره‌مند خواهند شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید

کلمات کلیدی : مسابقه طرح کسب و کار فناوری نانو,استارت‌آپ

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code