صندوق نوآوری و شکوفایی قصد دارد تا به شرکت‌های دانش‌بنیان صاحب ایده برای مقابله با کرونا تسهیلاتی ارائه دهد.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی از برنامه ویژه این صندوق برای شرکت‌های دانش‌بنیانی که برای مدیریت و کنترل بیماری کرونا ایده‌ای داشته باشند، خبر داد. این صندوق قصد دارد خارج از روال معمول از شرکت‌های دانش‌بنیان برای توسعه فناوری به منظور مقابله با کرونا حمایت کند.

دکتر سیاوش ملکی فر، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: با توجه به ورود ویروس کرونا به کشور در صندوق نوآوری تصمیم گرفتیم با استفاده از ابزارها، تسهیلات و خدماتی که داریم در اسرع وقت و خارج از روال معمول اداری از شرکت‌های دانش بنیان که به هر ترتیب می‌توانند در مدیریت و کنترل بیماری کمک کنند حمایت به عمل بیاوریم.

 

ملکی فر با تاکید بر حمایت از این طرح‌ها خاطرنشان کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی بسته‌های متنوعی از حمایت‌ها و تسهیلات برای شرکت‌ها در اختیار دارد اما به طور خاص سه نوع خدمت برای این شرکت‌ها را در نظر گرفته است.

 

وی افزود: شرکت‌ها می‌توانند در زمینه طراحی و ساخت ماسک، دستگاه‌ها و محصولات ضد عفونی کننده، نرم‌افزارهای مدل سازی و شبیه سازی، کیت و دارو ایده‌های خود را ارائه کنند.

 

کرونا دانش بنیان

 

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی عنوان کرد: خدمت «نمونه سازی» یکی از تسهیلات از نوع قرض الحسنه است؛ این خدمت صددرصد هزینه‌های تحقیق و توسعه تکمیلی روی نمونه‌های محصول دانش بنیان را در بر می‌گیرد.

 

ملکی فر با اشاره به دیگر خدمت صندوق نوآوری برای شرکت‌های دانش بنیان که ایده دارند گفت: «تسهیلات تولید صنعتی» از دیگر خدمات صندوق است که به شرکتها کمک می‌کند ظرفیت تولیدشان را افزایش دهند یا خطوط تولید جدیدی بنا کنند.

 

ملکی فر بیان کرد: «سرمایه در گردش» نوع خدمت دیگری است که تأمین نقدینگی مورد نیاز شرکت اعم از هزینه‌های تولید، مواد اولیه و غیره که هزینه‌های سربار را پوشش می‌دهد به شرکت‌ها ارائه می‌دهد.

 

وی افزود: امیدواریم گام‌های مؤثری در راستای کنترل بهتر بیماری ویروس کرونا به واسطه شرکتهای دانش بنیان برداریم.

کلمات کلیدی : شرکت دانش بنیان

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code