شرکت امین آسیا فناور پارس توانسته با استفاده از دانش فنی و نرم‌افزارهای روز دنیا و تأییدیه‌های کیفیت محصول ملی و بین‌المللی، آسیاب‌های تولیدی این شرکت را ارتقا دهد.

آسیاب‌کاری یکی از روش‌های متداول تهیه‌ی پودر است و شرکت امین آسیا فناور پارس تولیدکننده‌ی آسیاب‌های پودرکننده‌ی مواد معدنی و اکسید فلزات در اندازه‌های میکرون و نانومتری است. این شرکت با بهره‌گیری از کارشناسان مجرب و با استفاده از دانش فنی و نرم‌افزارهای روز دنیا توانسته است در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات آزمایشگاهی مانند آسیاب گلوله‌ای سیاره‌ای، توربو میکسر، آسیاب پره گلوله، آسیاب بلوطی (میکسر میل)، آسیاب بید میل و راکتورهای آزمایشگاهی و صنعتی موفق عمل کند. آسیاب گلوله‌ای سیاره‌ای، آسیاب پره گلوله، آسیاب بیدمیل و آسیاب بلوطی این شرکت گواهی نانو مقیاس را از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو دریافت کرده‌است. همچنین آسیاب گلوله‌ای سیاره‌ای و توربو میکسر این مجموعه موفق به دریافت گواهی CE شده است.

 

مهندس مریم قره‌قانی مسئول آزمایشگاه و امور اداری شرکت امین آسیا فناور پارس درباره فعالیت‌های دردست اقدام این شرکت گفت: « به تازگی محصولی به نام کراشر در دست تولید داریم که در خیلی از موارد صنعتی قابل استفاده است. این یک مدل آسیاب پره گلوله‌ است که قابلیت ریزکردن مواد را تا حد میکرون و در برخی موارد تا حد نانو نیز دارد. علاوه بر آن، این آسیاب دارای یک محفظه دوجداره است که جریان آب در بین دو جداره می‌تواند محفظه را خنک کند به‌طوری که مواد داخل آن حین آسیاب‌کاری گرم نشده و به هم نمی‌چسبند و این، روال آسیاب‌کاری را آسان‌تر می‌کند. شرکت امین آسیا فناور پارس توانسته با دانش و استفاده از فناوری موجود، محصول مورد نظر را طبق خواسته متقاضی تولید کند. از این محصول یک دستگاه به یکی از سازمان‌های دولتی عرضه شده است.»

 

وی در ادامه گفت: « از دیگر محصولات این شرکت، آسیاب بلوطی (میکسر میل) است که کاربرد آن بیشتر در حوزه مهندسی پزشکی و مهندسی بافت است که ما اولین سازنده‌ این دستگاه بوده‌ایم و تنها سازنده‌ای هستیم که توانسته‌ایم گزینه فریز خودکار آن را طراحی کنیم. این دستگاه، قابلیت خردکردن مواد نرم را دارد به این ترتیب که مواد نرم با تزریق نیتروژن مایع حالت ترد و شکننده‌ای پیدا کرده و می‌توانند در زمان کوتاه به سایز میکرون یا نانو تبدیل شوند. تا به حال چند دستگاه از این محصول به بازار عرضه شده است.»

 

آسیاب‌های تولیدکننده پودر نانو در مسیر ارتقا

 

قره‌قانی در ادامه موضوع فروش داخل گفت: « از آسیاب گلوله‌ای‌ سیاره‌ای دوکاپه که یکی از محصولات پرفروش این شرکت بوده تا به حال حدود 130 عدد به آزمایشگاه‌های دانشگاه‌های معتبر داخل کشور و برخی شرکت‌های صنعتی و دارویی فروخته‌ایم که در برخی موارد، آنها متقاضی 3 تا 4 عدد از این مدل آسیاب بوده‌اند و در مورد آسیاب چهارکاپه نیز چون سایز نیمه‌صنعتی آن در سبد عرضه محصولات ما قرار گرفته، فروش آن از سال 98 رشد چشمگیری داشته است.»

 

مهندس قره‌قانی در مورد فروش محصولات به خارج از کشور گفت: « ما هنوز به صورت مستقل در مورد عرضه محصولات برای صادرات اقدامی انجام نداده‌ایم، اما با همکاری ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، آسیاب گلوله‌ای سیاره‌ای در سبد محصولات عرضه‌شده به بولیوی قرار گرفت و در حال حاضر با مذاکراتی که قرار است با همکاری کارگزاران ستاد نانو، از جمله شرکت توسعه افق توانا انجام شود، این محصول به عراق نیز صادر می‌شود. آسیاب گلوله‌ای سیاره‌ای تولید شرکت امین آسیا فناور پارس با مدل آلمانی آن که بهترین مدل این محصول است قابل‌مقایسه است.»

 

برخی از محصولات شرکت امین آسیا فناور پارس در حال حاضر با استقرار در مرکز صنعتی‌سازی نانوفناوری کاربردی (ICAN)  آماده سرویس‌دهی به متقاضیان است. قره‌قانی معتقد است با استقرار تجهیزات ساخت شرکت در مرکز ICAN و سرویس‌دهی در این مرکز این فرصت فراهم شده تا علاوه بر تبادل فناوری به واسطه ارائه خدمات، حوزه‌های کاربری جدید دستگاه‌ها شناخته شود و ضمن ارتقا تجهیزات به دنبال مشتریان جدید نیز باشیم.

 

شرکت امین آسیا فناور پارس در حال حاضر فعالیت‌های خود را در زمینه‌ ساخت تجهیزات آزمایشگاهی با تمرکز بر روی ساخت و ارائه‌ دستگاه‌های مرتبط با حوزه فناوری نانو دنبال می‌کند. در بخش تجهیزات صنعتی نیز علاوه بر ساخت آسیاب‌های صنعتی، در زمینه‌ ساخت تجهیزات مورد استفاده در صنایع پتروشیمی و نیروگاهی مانند مخازن تحت فشار، مبدل‌های حرارتی و راکتورهای صنعتی و غیره نیز فعالیت دارد.

کلمات کلیدی : نانو پودر,آسیاب گلوله‌ای,مرکز صنعتی‌سازی نانوفناوری کاربردی ICAN

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code