اگر به دنبال توسعه کیفی و کمی خدمات آزمایشگاهی در کشور هستیم ابتدا باید زیرساخت‌ها و پیش‌نیازهای آن را فراهم کنیم.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رضا اسدی‌فرد، مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌ های راهبردی، در خصوص توسعه بازار خدمات آزمایشگاهی گفت: اگر به دنبال توسعه کیفی و کمی خدمات آزمایشگاهی در کشور هستیم ابتدا باید زیرساخت‌ها و پیش‌نیازهای آن را فراهم کنیم، مسلم است که یکی از این پیش‌نیازهای اصلی، ایجاد بازار و فراهم کردن شرایط تجاری‌ سازی این خدمات و محصولات است.


وی افزود، تلاش می‌کنیم بازار خدمات آزمایشگاهی را توسعه دهیم. بازاری که فواید آن برای جامعه، نظام سلامت و آزمایشگاه‌ های کشور است و تمرکز اصلی ما در سال 1398و امسال، توسعه بازار خدمات آزمایشگاهی به عنوان یکی از نیازهای نظام سلامت است.

 

شبکه آزمایشگاهی

 

اجرای برنامه‌های انگیزشی و ارائه اعتبارات خدمات آزمایشگاهی از جمله برنامه‌های شبکه برای جذب پژوهشگران، مراکز آزمایشگاهی، دانشجویان و اساتید مرتبط با این حوزه است.

 

اسدی‌فرد با اشاره به این موضوع که در چند سال اخیر روند عضویت در شبکه آزمایشگاهی رو به رشد بوده بر اجرای متنوع برنامه‌های حمایتی این مجموعه در سال جاری تاکید کرد.

 

ارائه اعتبارات 40 میلیون ریالی به اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های سراسر کشور، 20 میلیون ریالی به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری، 10 میلیون ریالی به اعضای جدید شبکه آزمایشگاهی فناوری‌ های راهبردی و 40 میلیون ریالی به شرکت‌ های دانش ‌بنیان از جمله این حمایت‌ها  در بهار 1399 است.

کلمات کلیدی : شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی,معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری,آزمایشگاه,دکتر رضا اسدی فرد

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code