شرکت دانش‌ بنیان پترو تحلیل آوا یک محصول پلیمری را با قیمت بسیار کمتر از نمونه مشابه خارجی بومی ‌سازی کرد.

محمد آکو مدیرعامل شرکت دانش‌ بنیان پترو تحلیل آوا گفت: این شرکت در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران مستقر است و به نوعی می‌توان گفت شرکتی برآمده از دل دانشگاه و تحقیقات است. مطالعات ما نیز در زمینه مواد شیمیایی مورد استفاده در صنعت نفت و پتروشیمی متمرکز است.

 

مدیرعامل شرکت پترو تحلیل آوا در ادامه افزود: با توجه به اینکه یک شرکت جوان هستیم، تلاش کردیم تا با شناسایی نیازهای فناورانه در حوزه مواد شیمیایی، محصولات مورد نیاز شرکت‌ها را تولید کنیم. یکی از این محصولات آنتی فوم است. این محصول در برج آمین پالایشگاه گازی مورد استفاده قرار می‌گیرد و از تشکیل کف در میعانات جلوگیری می‌کند.

 

این فعال دانش ‌بنیان در ادامه ضمن اشاره به روند فعالیت‌های شرکت، گفت: تلاش کرده‌ایم تا این محصول و سایر محصولات شرکت را با قیمتی بسیار کمتر از نمونه مشابه خارجی عرضه کنیم. هر چند، برخی از مدیران هنوز تمایل به استفاده از محصولات خارجی دارند و با وجود کیفیت برابر، به دلایل فرهنگی و دیگر مسائل، کمتر از محصول دانش‌ بنیان ایرانی استفاده می‌کنند.

 

وی همچنین بیان کرد: امیدوار هستیم معاونت علمی و فناوری ریاست ‌جمهوری از طریق مذاکره با این شرکت‌ها، آنها را ترغیب کند که از محصولات دانش ‌بنیان ایرانی استفاده کنند. یکی دیگر از محصولات این شرکت نیز آمیزه پلیمری است. این محصول با فوم‌های مورد استفاده در تشک‌های خواب یا فوم‌های ساختمانی ترکیب می‌شود و آنها را به فوم‌های ضدآتش تبدیل می‌کند.

 

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پترو تحلیل آوا، ضمن توضیح دیگر فعالیت‌های تحقیقاتی این شرکت گفت: در حال حاضر با یک شرکت دانش ‌بنیان دیگر در حال همکاری هستیم تا محصول آمیزه پلیمری را به مرحله تولید انبوه برسانیم. این محصول توسط این شرکت آزمایش شده است و توانسته است از این امتحان‌های فنی سربلند بیرون بیاید، به همین دلیل آنها حاضر شده‌اند که در تولید انبوه آن مشارکت کنند.

 

 

کلمات کلیدی : معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری,شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی,ضد آتش

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code