شرکت کیا نانو زیست ویستا خدمات سنجش کیفیت تولیدات مقابله با کرونا از جمله آزمون‌های خاصیت آنتی باکتریال تجهیزات و مواد ضد عفونی کننده و نساجی را ارائه می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، با شیوع ویروس کرونا و نیاز جدی کشور به تولید تجهیزات و مواد ضدعفونی کننده، ماسک‌ها و مواد اولیه دیگر الزامات مقابله با این بیماری، بسیاری از شرکت‌های دانش ‌بنیان و فناور دست به کار شدند و در مسیر تامین این نیازها با تولیدات ایران‌ ساخت گام برداشتند.

 

اما مهم‌تر از تولید این محصولات، کیفیت ‌سنجی و آزمون کارآمدی آن‌ها بود که به کمک آزمایشگاه‌های فعال در این حوزه ممکن شد. در همین راستا، بسیاری از مراکز آزمایشگاهی و تحقیقاتی عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، زمینه‌های لازم را برای ارائه این خدمات ایجاد کردند تا روند تولید محصولات و تجهیزات با کیفیت و کارآمد حوزه سلامت، شتاب بگیرد.

 

همراه با اولویت‌های کشور و با هدف تامین نیازها در این حوزه، سال گذشته آزمایشگاه کیا نانو زیست ویستا به عنوان یکی از آزمایشگاه‌های عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، ارائه خدمات تخصصی در حوزه کرونا را به عنوان اصلی ترین محورهای فعالیت خود قرار داد.

 

این مجموعه فناور آزمایشگاهی به یاری واحد تحقیق و توسعه خود، ارائه خدمات آزمون های تخصصی در این حوزه را آغاز کرد و توانست خدمات متنوعی چون آزمون های خاصیت آنتی باکتریال مواد ضد عفونی کننده دست، سطوح، نساجی و دیگر فرآورده‌های حساس در حوزه پیشگیری از ابتلا به کرونا را ارائه دهد.

 

کیا نانو زیست ویستا، آزمون‌های خاصیت آنتی باکتریال دستگاه‌های تولید بخار ضد عفونی کننده، ‌گاز ازون و پلاسما، تونل‌های ضدعفونی کننده، اشعه یو وی و دیگر تجهیزات ضدعفونی را انجام می‌دهد در همین راستا و با توجه به نیاز کشور، آزمون ماسک‌های پزشکی‌ نیز در دستور کار قرار گرفت که در ابتدا آزمون‌های شمارش میکروبی، صحه‌گذاری استریلیتی و آنتی باکتریال برای ماسک ها انجام می‌شود.

 

همچنین با توجه به استاندارهای بین‌المللی، می‌بایست آزمون‌های تخصصی قابلیت تنفس، الزامات فیزیکی، پالایش باکتری و پالایش ذرات برای تمامی ماسک‌ها انجام می‌شد که آزمون الزامات فیزیکی قابل انجام بود اما سایر آزمون‌ها به دستگاه‌های تخصصی نیاز داشت که واردات این دستگاه، مستلزم صرف هزینه‌های هنگفت ارزی بود، ناظر به همین نیاز، تلاش شده است تجهیزات مورد نیاز این حوزه طراحی و ساخته شود.

 

 

کلمات کلیدی : ویروس کرونا,محلول ضدعفونی کننده سطوح,شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی,آزمایشگاه

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code