یک شرکت دانش‌ بنیان با تاسیس آزمایشگاه تخصصی در حوزه رنگ و پوشش‌های صنعتی به شرکت‌های فناور خدمات آزمایشگاهی ارائه می‌کند

به گزارش پایگاه خبری شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی، مهتاب ادریسی ارانی مدیرعامل شرکت دانش‌ بنیان نیکان اکسیر آزما گفت: این واحد دانش‌بنیان سعی کرده است که خدمات تخصصی به نهادهای ناظر و شرکت‌های تولیدی ارائه دهد.  این شرکت را در زمان تحصیل در مقطع دکتری، ایجاد کردم و تلاش کردیم که علاوه بر انجام آزمایش‌های کنترل کیفی، مشاوره‌های تخصصی نیز به شرکت‌های تولیدی ارائه کنیم.

 

مدیرعامل شرکت دانش‌ بنیان نیکان اکسیر آزما، در ادامه افزود: ما همکار اداره استاندارد هستیم و به تازگی نیز همکاری خود را با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آغاز کرده‌ایم. عمده تمرکز ما در حوزه رنگ و پوشش‌های صنعتی است که طیف گسترده‌‎ای از محصولات را شامل می‌شود.

 

این فعال دانش‌ بنیان ضمن بیان جزئیات بیشتری از فعالیت‌های شرکت، گفت: در صنعت ساختمان از چسب‌های مختلفی استفاده می‌شود که ما با انجام کار تحقیقی و آزمایش روی آنها توانسته‌ایم، خدمات کنترل کیفی مناسبی در این حوزه انجام دهیم. همچنین در این آزمایشگاه در زمینه عیار فلزات گران‌‌بها نیز آزمون‌های مختلفی انجام گرفته است.

 

ادریسی ارانی با تاکید بر رعایت چهارچوب‌های علمی در جریان آزمایشات، افزود: شرکت‌های بازرسی وجود دارند که براساس تکالیفی که دارند، نمونه‌‎های محصولات مختلف را از شرکت‌های تولیدی جمع‌آوری می‌کنند، در این شرکت و در آزمایشگاه نیز این محصولات از جنبه‌های مختلفی تست می‌شوند.

 

وی افزود: در آزمایش محصولات، چالش‌ها و تخلفات احتمالی، مشخص می‌شود و سازمان استاندارد در زمینه اعطای نشان استاندارد به آن محصول تصمیم‌گیری خواهد کرد. همچنین در همکاری با وزارت بهداشت، میزان سلامت و کیفیت پوشش‌های به کار رفته در قوطی‌های کنسرو بررسی می‌شود تا از نظر سلامتی و بهداشتی ایمن و مورد تایید باشند.

 

مدیرعامل شرکت دانش‌ بنیان نیکان اکسیر آزما، با تشریح رویکردهای فنی شرکت، گفت: در این بین سعی کردیم که به شرکت‌های تولیدی نیز مشاوره ارائه کنیم و در مورد فرمول محصول و ایرادات آن، نظرات کارشناسی را منعکس کنیم تا محصول خود را بهینه‌تر سازند.

 

کلمات کلیدی : شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی,صنایع رنگ و پوششهای حفاظتی,آزمایشگاه,شرکت دانش بنیان

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code