با اعلام فراخوان حمایت از  بکارگیری سامانه صنعتی توموگرافی اشعه ایکس در راستای تکمیل خدمات شبکه آزمایشگاهی، نیاز پژوهشگران به این تجهیز تامین می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، فراخوان حمایت از  به‌کارگیری سامانه صنعتی توموگرافی اشعه ایکس در راستای تکمیل خدمات شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی اعلام شد.

 

با توجه به این‌که ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت، درخواست‌هایی را در خصوص نیاز جامعه محققین دانشگاهی و صنایع دانش‌بنیان کشور به استفاده از روش‌های نوین ارزیابی غیرمخرب پیشرفته با هدف بررسی ساختار نمونه‌های آزمایشگاهی و قطعات صنعتی دریافت کرده است، در نظر دارد ارائه خدمات آزمایشگاهی را به کمک ظرفیت دانشگاهی توسعه دهد.

 

با توجه به مرکزیت تهران و امکان ایجاد دسترسی بهتر برای تمام نقاط کشور، ستاد با حمایت مادی و معنوی و همکاری یکی از دانشگاه‌های مستقر در تهران، از برنامه خرید و استقرار یک نمونه دستگاه توموگرافی اشعه ایکس صنعتی یا نیمه صنعتی در آن دانشگاه حمایت می‌کند. این تجهیز آزمایشگاهی می‌بایست در چارچوب خدمات‌رسانی ذیل شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی فعالیت کند.

 

برخورداری از منبع پرتو ایکس پرقدرت با حداقل توان 800 وات  و ولتاژ 250 کیلوولت و توانمندی عکس‌برداری از مواد چگال، امکان عکس‌برداری در ابعاد صنعتی یا نیمه‌صنعتی، سرعت اسکن و پردازش تصویر بالا و به‌ویژه نرم‌افزار پیشرفته برای تحلیل و گزارش‌دهی از شرایط اولیه لازم برای مشارکت در این برنامه است.

 

دانشگاه داوطلب ضمن قبول اجرای برنامه، حداقل نیمی از هزینه‌های مربوط به خرید، حمل و نقل، استقرار و راه‌‌اندازی را تقبل کند. همچنین یک عضو هیئت علمی دانشگاه داوطلب دارای سابقه در موضوع می‌بایست مسئولیت امور پیگیری و هماهنگی از ابتدای فرایند خرید تا راه‌اندازی و سرویس‌دهی را بر عهده داشته باشد.

 

دانشگاه داوطلب متعهد شود امکان سرویس‌دهی مناسب را برای عموم ذینفعان فراهم نموده و به طور شایسته نسبت به سرویس و نگهداری آن فراهم کند.

 

برای دریافت اطلاعات تکمیلی و هماهنگی برای ارائه پیشنهاد، امکان ارتباط با دفتر این ستاد از طریق 22414193-021 داخلی 1215، نمابر: 22183114-021  ارتباط برقرار کنند.

 

 

کلمات کلیدی : معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری,شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی,اشعه ایکس,فراخوان‏

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code