با حضور پژوهشگران، دانشگاهیان و فعالان فناور دانش مغز و اعصاب مدرسه بین المللی تحلیل جامع سیگنال های مغزی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، شناخت ویژگی‌های منحصر به فرد و ناشناخته مغز یکی از حوزه‌های دانشی و فناورانه‌ای است که با توجه به گستردگی و کارآمدی بسیار بالایش، مورد توجه دانشمندان و پژوهشگران قرار گرفته است. شناخت و تحلیل سیگنال‌های عصبی، یکی از شاخه‌های پرکاربرد و حائز اهمیت در دانش مغز و شناخت است.

 

اما تحلیل و پردازش این سیگنال‌ها برای دریافت اطلاعات، بسیار مهم و پیچیده است؛ چرا که تغییرات این علائم حیاتی، با داده های ناخواسته موسوم به نویز نیز همراه است. با توجه به ولتاژ بسیار اندک این سیگنال‌ها، باید از نرم‌افزاری استفاده شود که نویزها و آثار مخرب را شناسایی کند و پردازش و تحلیل سیگنال را به آسانی انجام دهد. 

 

برهمین اساس رویداد آموزشی تحلیل سیگنال‌های EEG و ERP با حضور پژوهشگران و متخصصان حوزه علوم، اعصاب، شناختی و روان‌شناسی، دانشگاهیان و فناوران این حوزه برگزار می‌شود.

 

پژوهشگران و فناوران، سیگنال‌های مغزی را تحلیل می‌کنند

 

شناخت و تحلیل سیگنال‌های عصبی مغز

در این رویداد که به میزبانی دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه تبریز و با همکاری آزمایشگاه علوم اعصاب شناختی آن دانشگاه برگزار می‌شود، جمعی از متخصصان معتبر از دانشگاه های تبریز، شهید بهشتی تهران، علوم پزشکی ایران، کمبریج انگلستان و گرانادا اسپانیا، به آموزش محورها و سرفصل‌های مرتبط با تحلیل سیگنال‌های مغزی می‌پردازند.

 

شرکت کنندگان در این دوره آموزشی، سرفصل‌هایی مانند آغاز فرآیند تحلیلی زمان، فرکانس و پردازش با EEGLAB را فرا می‌گیرند. همچنین مبانی پردازش سیگنال‌های EEG بدون نرم افزار، شبیه‌سازی داده‌ها، تحلیل‌های حوزه زمان، تحلیل‌های طیف توان، تحلیل‌های سنکرون‌سازی، رمزگشایی الگوهای چند متغیره و آشنایی با تئوری گراف و پیاده‌سازی آن به دانشجویان، پژوهشگران و دیگر علاقمندان حاضر در دوره، آموزش داده می‌شود.

 

این دوره 68 ساعته از مهرماه سال جاری آغاز می‌شود و به مدت 17 هفته ادامه خواهد یافت و دانشجویان گرایش‌های علوم اعصاب شناختی، روان‌شناسی و مهندسی پزشکی می‌توانند از طریق لینک این رویداد ثبت نام کنند.

 

کلمات کلیدی : شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی,علوم شناختی,مغز,معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code