مدیر مجموعه آزمایشگاهی صامت تک آزما از ارائه خدمات آزمون‌های شیمیایی، میکروبی و سم شناسی برای نمونه‌های مواد غذایی و آرایشی، بهداشتی بر بستر شبکه آزمایشگاهی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، اندازه‌گیری سموم، عناصر فلزی و سنگین در مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی و محصولات کشاورزی، بخشی از توانمندی‌های مجموعه آزمایشگاهی صامت تک آزما است که خدمات خود را به واردکنندگان، تولیدکنندگان، پژوهشگران و دانشگاهیان ارائه می‌دهد.

 

افشین رحیمی مدیر مجموعه آزمایشگاهی صامت تک آزما، با اشاره به گستردگی و تنوع تجهیزات و خدمات آزمایشگاهی قابل ارائه در این مجموعه عنوان کرد: در ابتدای مسیر و با راه‌اندازی شرکت دانش‌ بنیان نیوساد، این آزمایشگاه بر روی توسعه محصول و پژوهش‌های فناورانه شرکت تمرکز داشت، اما با گسترده شدن آزمایشگاه و افزایش تجهیزات، اکنون طیف متنوعی از خدمات آزمایشگاهی را در حوزه غذا و مواد آرایشی، بهداشتی در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد.

 

این فعال فناور، با اشاره به توانایی در اندازه‌گیری و طیف سنجی انواع سموم در مواد غذایی گفت: این توانایی در آزمایشگاه وجود دارد که میزان و کیفیت بیش از 100 نوع سم و باقی‌مانده آفت‌کش‌ها در مواد غذایی، فرآورده‌های کشاورزی و همچنین خوراک دام، طیور و آبزیان را اندازه‌گیری کنیم.

 

تلاش ها در مسیر افزایش کیفیت مواد غذایی و محصولات کشاورزی

 

تنوع در ارائه خدمات آزمایشگاهی

رحیمی از توانمندی فناورانه در حوزه مواد مؤثره، ترکیبات شیمیایی معطر و اسانس‌ها گفت و ادامه داد: در این مجموعه آزمایشگاهی، توانمندی بررسی هیدروکربن های چند حلقه‌ای آروماتیک، شناسایی اجزای تشکیل دهنده عصاره و اسانس و شناسایی مواد تشکیل دهنده محصولات آرایشی، بهداشتی و شوینده‌ها وجود دارد.

 

پیوند میان پژوهش و صنعت

رحیمی با اشاره به تعامل میان این مجموعه و شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی برای ارائه خدمات آزمایشگاهی یادشده به طیف گسترده محققان و دانشگاهیان سراسر کشور گفت: شبکه آزمایشگاهی قابلیت بسیار خوبی را برای تعامل میان فناوران، بخش پژوهش و تولید ایجاد کرده و حال زمان آن فرارسیده است که با ایجاد بستری برای حمایت از صنعتگران، زمینه را برای پیوند میان این قشر و آزمایشگاه‌های عضو شبکه فراهم کند. این روند می‌تواند به تولید ثروت و پیوند بیش از پیش پژوهش و صنعت منجر شود به طوری که صنعتگران متقاضی اصلی این خدمات شوند.

 

کلمات کلیدی : آزمایشگاه,شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی,صنعت مواد غذایی,صنایع آرایشی بهداشتی

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code