سی‌ و پنجمین فصلنامه دانش آزمایشگاهی ایران ویژه پاییز 1400 منتشر شد. در این شماره مقالات مختلفی در حوزه تجهیزات آزمایشگاهی درج شده است.

در شماره سی‌ و پنجم فصلنامه دانش ‌آزمایشگاهی ایران مطالب متنوعی در حوزه تجهیزات آزمایشگاهی درج شده است. در این شماره خبر، آزمایشگاه ها از چگونگی رشد شاخص‌ها می گویند؛ را می‌خوانید. در بخش استاندارد، روش آزمون استاندارد برای تعیین حجم منافذ کلی کاتالیزورها و حامل های کاتالیزور - استاندارد 02-6761 ASTM D، درج شده است.

 

همچنین شش مقاله تخصصی در حوزه‌های کاربرد دستگاه ردیاب چشمی، سیستم های اندازه گیری رئومتر، تعیین اندازه ذرات، مدیر کیفیت و نقش آن در آزمایشگاه انجام آزمون، انجام آزمون ترکینگ و انواع مواد فعال در سطح (تانسیواکتیو)، در این شماره آمده است. عناوین مقالات این شماره عبارتند از:

 

- کاربرد دستگاه ردیاب چشمی در علوم شناختی؛

 

- معرفی سیستم های اندازه گیری رئومتر؛

 

- روش ها، عوامل و کاربردهای تعیین اندازه ذرات؛

 

- مدیر کیفیت و نقش آن در آزمایشگاه انجام آزمون با توجه به استاندارد ISO/IEC17025؛

 

- انجام آزمون ترکینگ با سه روش متفاوت روی عایق های الکتریکی پلیمری؛

 

- انواع مواد فعال در سطح (تانسیواکتیو): سورفکتانت؛ ویژگی ها و شناسایی.

 

سی و پنجمین شماره فصلنامه دانش آزمایشگاهی ایران منتشر شد

 

فصلنامه دانش آزمایشگاهی در ماه آخر هر فصل منتشر می‌شود و به صورت کاملا الکترونیکی در پایگاه اینترنتی این فصلنامه به نشانی www.IJLK.ir در اختیار علاقمندان قرار می‌گیرد.

 

کلمات کلیدی : شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی,معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری,فصلنامه دانش آزمایشگاهی ایران,آزمایشگاه

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code