کف پوش بتنی مقاوم به سایش با کمک فناوری نانو تولید شد تا عملکرد و کارایی بندرگاه‌ها، اسکله‌ها و انبارهای صنایع دریایی بهبود یابد.

کشش، مقاومت و عمر کفپوش های بتنی تولید شده با فناوری نانو، از کیفیت بالاتری نسبت به نمونه های معمولی برخوردار است بطوریکه می توان از این محصول در مکان‌هایی مانند انبارهای صنایع دریایی و کشتیرانی، بندرگاه ها و اسکله ها که عوامل مخرب محیطی همچون فشار و ضربه های شدید مکانیکی وجود دارد استفاده کرد.

 

این محصول دانش‌ بنیان توسط شرکت انبوه‌سازی مسکن بهدیس سامان امین و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به تولید رسیده است. این کف پوش بتنی مقاومت مکانیکی بالا، وزن پایین، نفوذپذیری و جذب سطحی پایین آب، مقاومت خمشی بهبود یافته، مقاومت به ضربه عالی، کیفیت و سطح ظاهری مناسب، دوام بالا و تغییر ابعادی کمی دارد.

 

تولید کف‌ پوش‌های مقاوم به ضربه و فشار با کمک فناوری نانو

 

بتن یکی از مصالح پرکاربرد در صنایع مختلف است که مقاومت آن به سایش و ضربه‌های احتمالی یک مزیت است. فناوری نانو به کمک آمد تا عملکرد این محصول کاربردی در کف پوش های صنعتی بیشتر شود. نانو ذرات با توجه به خواص ناشی از ابعاد بسیار ریز می‌توانند خواص بتن از جمله مقاومت سایشی را افزایش دهند.

 

کلمات کلیدی : معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری,شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی,آشنایی با فناوری نانو

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code