خودروها سهم زیادی در آلوده کردن محیط شهری، تخریب محیط زیست و به مخاطره افتادن سلامت انسان‌ها دارند.

آلایندگی‌هایی که در اثر سوخت و ساز بنزین ایجاد می شود، هوای شهرهای بزرگ را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهند. این آلایندگی‌ها با استفاده از کاتالیست‌های کاهنده آلودگی هوا که در اگزوز خودرو تعبیه می شوند کمتر می شود تا شاید استفاده از آنها بتواند بخشی از آلودگی‌های محیطی را کاهش دهد.

 

شرکت پرتو فرازان آویژه کیمیا با کمک نانوفناوری اقدام به تولید این محصول فناورانه کرده و آن را در اختیار صنعت خودرو قرار داده است. استفاده روزافزون خودروها در سراسر دنیا با افزایش جمعیت رابطه مستقیم دارد؛ بنابراین در شهرهای شلوغ و پرجمعیت، تردد خودروها زیاد و به تبع آن آلودگی ها هم بیشتر است.

 

به همین دلیل سلامتی افراد شاغل در این محیط های آلوده در خطر است و پیامدهای آن غیر قابل جبران است. اما یکی از روش های کاهش این آلودگی‌ها استفاده از کاتالیست های اگزوز خودرو است که تاثیر خوبی در کاهش آلایندگی ها دارد.

 

کاهش آلایندگی خودروها با مبدل‌های کاتالیستی نانو

 

مبدل کاتالیستی وسیله ای است که با ایجاد بستر کاتالیستی و واکنش اکسایش-کاهش، گازها و آلاینده‌های سمی موجود در گاز اگزوز را به آلاینده های کمتر سمی تبدیل می‌کند. این محصول با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری روانه بازار خودروی کشور شده است.

 

کلمات کلیدی : معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری,انواع نانو کاتالیست ها,شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code