آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز، اولین مسابقه ملی ایده‌پردازی کاربردهای تصویربرداری تشدید مغناطیسی کارکردی مغز را تابستان 1397 برگزار می‌کند.

این مسابقه که با هدف جذب ایده‌های کاربردی محققان و پژوهشگران برای رفع مشکلات رایج در کشور در زمینه پزشکی برگزار می‌شود، زمینه‌های مطالعات خواب و اختلالات عصبی رایج مانند دمانس و بیماری‌های عصب تحولی و همچنین کاربردهای حوزه علوم انسانی مانند حوزه اقتصاد و رفتاری مانند نورومارکتینگ، آموزش و پرورش شناختی را شامل می‌شود.

 

تصویربرداری تشدید مغناطیسی کارکردی مغز (fMRI) روشی است که پا را از مطالعات ساختاری مغز فراتر گذاشته و به بررسی کارکرد مغز با استفاده از اندازه‌گیری تغییر سطح اکسیژن و جریان خونی که در پاسخ به فعالیت نورونی ایجاد می‌شود، می‌پردازد و نواحی مغزی فعال در هنگام فعالیت‌های مختلف را مشخص می‌کند.

 

این مسابقه در دو مرحله غیرحضوری و حضوری برگزار خواهد شد. در مرحله غیرحضوری چکیده ایده‌های ارسال شده شرکت کنندگان توسط هیئت داوران متشکل از اساتید دانشگاه‌های برتر کشور ارزیابی می‌شود و ایده‌های برگزیده برای ارائه و دفاع از طرح، به مرحله نهایی راه می‌یابند.

 

لازم به ذکر است آخرین مهلت ثبت‌نام و ارسال چکیده طرح اولیه، پایان اردیبهشت ماه 97 است و مرحله نهایی در تیرماه سال جاری برگزار خواهد شد.

 

علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز به نشانی http://nbml.ir  مراجعه نمایند.

 

آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز از مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی است که در زمینه‌های همچون ام آر آی (MRI)، تحریک مغناطیسی مغز (TMS)، تحریک الکتریکی مغز (TCS)، طیف نگاری مادون قرمز عملکردی (fNIRS)، الکتروانسفالوگرافی (EEG)، پردازش و آنالیز تصاویر و همچنین واقعیت مجازی و ارزیابی شناختی و مگنتوانسفالوگرافی (MEG)، فعالیت می‌کند. اطلاعات خدمات و توانمندی‌های این مجموعه، در صفحه اختصاصی آزمایشگاه در پایگاه اینترنتی شبکه آزمایشگاهی ارایه شده است.

 

کلمات کلیدی : نقشه‌برداری,مغز,مسابقه

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code