هفتمین مدرسه تابستانه دانش‌آموزی مغز و شناخت در حوزه نقشه برداری مغز توسط آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز برگزار می‌شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز هفتمین مدرسه تابستانه دانش‌آموزی مغز و شناخت را با همکاری انجمن علوم اعصاب ایران و حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی از ۱۰ تا ۱۵ شهریور ۹۷ برگزار می‌کند.


این مدرسه باهدف ارتقای توانمندی‌های دانش آموزان برتر سراسر کشور با مباحث مطرح در علوم اعصاب پایه و شناختی، نقشه‌برداری مغز و یادگیری مهارت‌های عمومی موردنیاز در پژوهش ازجمله روش‌های طرح مسئله، نوشتن پروپوزال، درست کردن پوستر و نحوه ارائه مطلب در این حوزه برگزار می‌شود.


این مدرسه که ویژه دانش آموزان پسر پایه اول و دوم متوسطه سراسر کشور با حضور اساتید برجسته علوم اعصاب و شناختی دانشگاه‌های برتر برگزار می‌شود، همراه با فعالیت‌های گروهی و عملی شامل بافت‌شناسی دستگاه عصبی، آناتومی دستگاه عصبی، شیوه‌های پژوهش در علوم اعصاب، فیزیولوژی، الکتروفیزیولوژی، نقشه‌برداری مغز، هوش مصنوعی، حس و ادراک، حافظه و یادگیری، راهکارهای ارتقای عملکردهای شناختی، جنبه‌های شناختی بیماری‌های روان‌پزشکی و نورولوژی، بازی‌های شناختی، پایه‌های عصبی آگاهی، تیم‌سازی با رویکرد نوروساینس خواهد بود.


درنهایت در جهت سنجش کیفیت اثربخشی این مدرسه تابستانه ارزشیابی‌هایی به‌صورت عملی از دانش‌آموزان به عمل خواهد آمد و گواهی معتبر از آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز و انجمن علوم اعصاب ایران ارائه خواهد شد. جهت ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز به آدرس nbml.ir مراجعه کنند.


آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز با هدف پاسخگویی بخشی از نیازهای پژوهشی و فناوری کشور در زمینه ایجاد زیرساخت تصویربرداری و تحریک مغزی برای تحقیقات شناختی و ارائه خدمات دانش‌بنیان در حوزه علوم و فناوری‌های شناختی و نقشه‌برداری مغز با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه‌اندازی شده است.

 

این آزمایشگاه عضو قطعی شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی است و اطلاعات توانمندی‌ها و خدمات این آزمایشگاه در صفحه آزمایشگاه در پایگاه اینترنتی شبکه، قابل دسترس است.

کلمات کلیدی : مغز,نقشه‌برداری

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code