مرکز تحقیقات نانوفناوری، کارگاه تئوری و عملی بررسی روش‌های انتقال ژن با استفاده از نانوذرات را 2 و 3 بهمن ماه سال جاری برگزار می‌کند.

به گزارش شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، کارگاه تئوری و عملی بررسی روش‌های انتقال ژن با استفاده از نانوذرات توسط مرکز تحقیقات نانوفناوری، 2 و 3 بهمن ماه در آزمایشگاه فارماسیوتیکال نانوتکنولوژی واقع در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌شود.

 

محورهای این کارگاه شامل «معرفی انواع نانوحامل های مورد استفاده در ژن درمانی»، «آمورش عملی ساخت نانوذرات حاوی ژن (کشت باکتری، استخراج پلاسمید، ساخت نانوذرات کینوزان حاوی ژن)» و «ارزیابی نانوذرات حامل ژن به صورت عملی» است.

 

در بخش ارزیابی نانوذرات حامل ژن به صورت عملی، مباحثی مانند «بررسی خصوصیات فیزیکی نانوذرات با استفاده از Dynamic light scattering»، «بررسی میزان بارگذاری ژن با استفاده از روش Gel retardation»، «بررسی سمیت سلولی با استفاده از روش MTT assay» و «بررسی میزان اندوسیتوز به داخل سلول با استفاده از میکروسکوپ کانفوکال» ارائه می‌گردد.

 

علاقمندان برای حضور در این کارگاه می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام با شماره تلفن 64121530 تماس بگیرند.

 

برای اطلاع از امکانات و خدمات این مجموعه به صفحه مرکز تحقیقات نانوفناوری پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، در پایگاه اینترنتی شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی مراجعه نمایید.

کلمات کلیدی : کارگاه آموزشی,نانوذرات,انتقال ژن

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code