پژوهشکده پوشش‌های نانو ساختار دانشگاه پیام نور یزد، در قالب طرح زمستانه، خدمات آزمایشگاهی خود را با تخفیف 20 درصدی به اعضای باشگاه مشتریان شبکه آزمایشگاهی‎ ارائه می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه آزمایشگاهی فناوری راهبردی، علی کاظم‌پور مدیر آزمایشگاه پژوهشکده پوشش‌های نانوساختار دانشگاه پیام نور استان یزد با اشاره به فعالیت این مجموعه آزمایشگاهی در حوزه نانو فناوری عنوان کرد: مهم‌ترین خدمات این مجموعه آزمایشگاهی در حوزه های نانو زیست ‌فناوری و نانو مواد است و همچنین امکان شبیه ‌سازی‌های کلاسیک، کوانتومی و دینامیکی با استفاده از رایانه محاسباتی نیز در این مجموعه فراهم شده است.

 

کاظم‌ پور با اشاره به ارائه خدمات آزمایشگاه با تخفیف 20 درصدی در قالب طرح تخفیف زمستانه افزود: این مجموعه آزمایشگاهی برای هر فصل، در قالب طرح های متنوع، خدمات خود را با تخفیف ارائه می دهد. این فعال فناور با اشاره به ارائه خدمات آزمایشگاهی با استفاده از تجهیزات پیشرفته در زمینه فناوری نانو گفت: گروه فعالان فناور این مجموعه آماده هستند تا خدمات تخصصی را به تمامی اعضای باشگاه مشتریان شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، اعضای هیئت علمی، دانشجویان تحصیلات تکمیلی، دانشجویان کارشناسی، شرکت‌های دانش‌بنیان و صنایع ارائه کنند.

 

وی با بیان این‌که این مجموعه فناور و آزمایشگاهی توانسته است بخشی از نیاز پژوهش کشور به آزمایش‌های حوزه نانوفناروی را تأمین کند ادامه داد: این مجموعه در  1500 مترمربع شامل 280 مترمربع آزمایشگاه و 70 مترمربع کارگاه با سه گروه زیست فناوری، طراحی و شبیه‌سازی، ساخت و شناسایی در حال فعالیت است.

 

 کاظم‌پور، با اشاره به محصولات و دستاوردهای پژوهشکده پوشش های نانو ساختار که باعث درآمدزایی شده‌اند عنوان کرد: تولید محیط انتقال ویروس کرونا جهت آزمایش های مختلف، تولید محلول ضد عفونی دست و سطوح، تولید آب مقطر، تولید رنگ، تولید استارتر مواد لبنی، تولید نانوحسگرهای پایه گرافن، تولید نانواکسید روی و منیزیم به کمک شیمی سبز و ساخت نانو کامپوزیت پلیمری بخشی از دستاوردهای این پژوهشکده به شمار می‌رود.

 

کاظم‌پور با اشاره به همکاری و تعامل اثر بخش با شبکه آزمایشگاهی فناوری‌ های راهبردی افزود: مجموعه های آزمایشگاهی و شرکت های دانش بنیان باید با تلاش بیشتر در مسیر بالندگی کشور حرکت کنند. 

 

کلمات کلیدی : آزمایشگاه,آزمون فناوری نانو,شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی,تخفیف

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code