آزمایشگاه ملی نقشه ­برداری مغز، مرکزی پیشرفته است که با حضور پژوهشگران این حوزه، آینده علمی و تحقیقاتی این شاخه از علم را مترقی خواهد کرد.

آزمایشگاه ملی نقشه ­برداری مغز، یک آزمایشگاه بسیار پیشرفته و توانمند است که به عنوان حلقه ­ای از یک زنجیره، در کنار سایر آزمایشگاه ­ها، نیازهای آینده تحقیقاتی و خدماتی کشور را پوشش می‌دهند.

 

این آزمایشگاه برای پاسخگویی به بخشی از نیازهای پژوهشی و فناوری کشور در زمینه ایجاد زیرساخت تصویربرداری و تحریک مغزی برای تحقیقات شناختی و ارائه خدمات دانش­ بنیان و روزآمد در حوزه علوم و فناوری­ های شناختی ایجاد شده است.

 

باشگاه 700 نفره پژوهشگران

باشگاه پژوهشگران آزمایشگاه ملی نقشه ­برداری مغز تنها پس از گذشت 6 ماه از زمان راه‌­اندازی، دارای 700 عضو از اساتید و پژوهشگران برجسته سراسر کشور است. از اهداف این باشگاه می‌توان به کشف استعدادها، حمایت از پژوهشگران، ایجاد و هدایت شبکه‌ای هم ­افزا از آن‌ها، ترویج دانش نقشه­ برداری مغز در سطح ملی، رفع چالش‌ها و مشکلات سخت ­افزاری و نرم ­افزاری موجود و ارائه‌ تسهیلات آموزشی و پژوهشی اشاره کرد.

 

700 پژوهشگر در حوزه علوم مغز به توسعه مرزهای دانش کمک کردند

 

تسهیلات علمی و مالی

این باشگاه، برای پژوهشگران تسهیلاتی را در نظر گرفته است که از جمله آنها می­‌توان به امکان شرکت در تمامی وبینارهای آزمایشگاه و سمپوزیوم ­های تازه‌های نقشه­ برداری مغز ایران به صورت رایگان، 30 درصد تخفیف حضور در کارگاه ­های آنلاین، 40 درصد تخفیف در هزینه خدمات پژوهشی و امکان حضور در دوره­ های کارآموزی و دریافت گواهی، بسته به امتیاز کسب شده اشاره کرد.

 

تجهیزات آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز شامل دستگاه ­های تصویربرداری تشدید مغناطیسی 3 تسلا، تحریک غیرتهاجمی مغزی، الکتروانسفالوگرافی و طیف ­نگاری کارکردی مادون قرمز نزدیک است. این آزمایشگاه هم­چنین مجهز به امکانات پیشرفته پردازش داده، تصاویر و سیگنال و هم­چنین ارزیابی شناختی است.

 

کلمات کلیدی : شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی,علوم شناختی,مغز,معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code